8.1.06

Google Video będzie sprzedawał filmy, seriale telewizyjne i video

To już oficjalne: Google będzie sprzedawał i wynajmował filmy, seriale telewizyjne, reportaże i video na swoim portalu Google Video Store. Potwierdził to w piątek Larry Page, współtwórca Google, na International Consumer Electronics Show, największej wystawie elektroniki domowej na świecie, która odbyła się w Las Vegas w dniach od 5 do 8 stycznia.

Larry Page potwierdził również nawiązanie przez Google serii aliansów ze stacjami telewizyjnymi, jak CBS. Dzięki temu kalifornijska firma zyskuje dostęp do całego katalogu CBS, w tym do kultowego serialu „Star Trek" czy „Crime Scene Investigation", w cenie 1,99 dolara, na dodatek tylko w jeden dzień po emisji.

Google będzie emitował mecze z ligi koszykówki NBAi współpracował z innymi mediami: Primedia Action Sports (sport), Fashion TV (moda), Metropole Filmworx (relacje żołnierzy z Iraku), Hollywood Records (klipy video) lub Artisan News Service (niezależni artyści). Już teraz Google może zaoferować 3.000 tytułów.

Video sprzedawane lub wynajmowane przez Google będą mogły być oglądane w komputerze, na iPodzie (Apple) lub Playstation (Sony). Larry Page powiedział, że Google pobiera tylko „drobny procent" z przychodów z video. a „większość" jest przekazywana posiadaczom praw autorskich do treści.

> Wiedzieć więcej: Google jest gotów sprzedawać video jak iTunes, Google przygotowuje się do sprzedawania video na życzenie

Źródło: Google

> Link: International Consumer Electronics Show

> Tag:

Brak komentarzy: