1.2.06

Blogerzy z całego świata spotykają się jutro w Genewie

Dziennikarze, naukowcy i przedsiębiorcy zjeżdżają do Genewy, która będzie przez dwa dni światową stolicą blogów. Jutro rozpoczyna się w tym szwajcarskim mieście dwudniowy szczyt blogerów LIFT (Life, Ideas, Futures, Together) ze wszystkich kontynentów.

To jedno z najważniejszych wydarzeń blogowej cyberprzestrzeni na świecie.

Szwajcarzy, głównie ludzie z firmy technologicznej ballpark, przygotowywali LIFT przez ponad sześć miesięcy. To widać choćby po poziomie zaproszonych gości. Wśród nich znajdują się m. in.:
  • Cory Doctorow, twórca jednego z najbardziej popularnych blogów na świecie Boing Boing, intelektualista, autor powieści science-fiction, które udostępnia za darmo na Craphound.com.
  • Bruce Sterling, autor literatury science-fiction, współtwórca ruchu cyberpunk.
  • Robert Scoble ze słynnego Scobleizera (pracownik Microsoftu, który o mało nie wyleciał z pracy za sprawą swojego blogu o stosunkach panujących w jego firmie)
  • Bernard Rappaz, redaktor naczelny Télévision Suisse Romande Multimédia (która jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm medialnych w Europie, szczególnie w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego).
W menu tej konferencji figurują różne tematy: internet, nowe technologie, design, pomoc humanitarna, prawa autorskie czy internetowy kodeks etyczny. W tle, jedno pytanie: jak nowe technologie zmieniają swiat wokół nas?

Celem tej konferencji, finansowanej z biletów wstępu i dotacji jednej ze szwajcarskich fundacji, jest wymiana myśli i pomysłów.

Zdjęcia z przygotowań do konferencji są do przeglądnięcia na Flickr.

Źródło: Technopile, Tecfa, LIFT

> Tag: , , ,

Brak komentarzy: