2.12.09

Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść, można go znaleźć w inkubatorach przedsiębiorczości

Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść, można go też pozyskać dzięki inkubatorom przedsiębiorczości - to jeden z wniosków spotkania „Biznes przy kawie", które odbyło się dziś w warszawskiej restauracji KOM*.

Polska jest w ogonie krajów z innowacyjną gospodarką, a aniołów biznesu jest u nas jeszcze jak na lekarstwo, ale możliwości na pozyskanie kapitału na dobry projekt jest całkiem sporo - tłumaczył Wojciech Szapiel, doświadczony „venture-kapitalista", prezes Multimedia Capital Group i Polskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Według Wojciecha Szapiela, inwestorzy oceniają przedsięwzięcie w wielu perspektywach: konkurencyjność, innowacyjność, ryzyko, no i oczywiście doświadczenie lidera. Najtrudniej pozyskać kapitał w przedziale 1,5-4 miliony złotych, o czym niektórzy z uczestników przekonali się na własnej skórze.

Wśród ok. 30 uczestników spotkania przeważali młodzi twórcy startup'ów, w tym „osiemjedynkowcy", ale nie zabrakło też znanych blogerów, jak Maciej Budzich (Mediafun), czy Mirek Usidus (do niedawna redaktor naczelny platformy blogowej Blomedia.pl) i doświadczonych menedżerów internetowych jak Maciej Kołodziejczak, były szef serwisu społecznościowego Bebo na Europę czy Arek Michno, prezes agencji interaktywnej Ideo.

To pierwsze z serii spotkań, których celem jest prezentacja możliwości finansowania innowacyjnych przedsięwzięć w ramach projektu „Kapitał na start w innowacje - promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym".

Operatorem projektu jest Miasteczko Multimedialne Park Technologiczny (które chce być polską Krzemową Doliną) i Stowarzyszenie Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych w Nowym Sączu, działające przy Wyższej Szkole Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu. Projekt „Kapitał na start" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, oraz z budżetu państwa.

* W tej samej restauracji odbywały się w 2007 roku spotkania Yulbiz, nieformalnego klubu blogerów, e-przedsiębiorców i dziennikarzy piszących o mediach i internecie.

> Wiedzieć więcej: Spotkanie na temat: jak i gdzie można zdobyć kapitał dla startupów w środę godz. 17.00 w restauracji KOM w Warszawie

1 komentarz:

Анальная пробка pisze...

Thanks so much for this information is really needed addition!