21.10.14

Startupy: Czy nowe projekty muszą być innowacyjne?Czy nowe projekty muszą być innowacyjne? Nie wystarczy, że będą udanymi klonami?
Zoom.me - projekt słynnego polskiego żeglarza i mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza okazuje się średnio, a nawet w ogóle nie innowacyjny. 
Matthew Halaba, jeden z blogerów serwisu natemat.pl zauważył, że już od ponad pół roku firma Johnson's Baby promuje swój projekt "Grandparent's Frame", który wydaje się być identyczna z tym, co zaproponował Kusznierewicz. 
Problem? Nie, model biznesowy!
Trzej niemieccy bracia: Oliver, Marc i Alexander Samwer - opowiadałem kiedyś o nich w Tok.fm - od lat klonują projekty z całego świata i... są milionerami. Ich firma Rocket Internet wylansowała ponad 70 startupów w 50 krajach świata, generując przychody na poziomie 4 miliardów dolarów.

Bez kompleksów panowie, bez kompleksów!

6 komentarzy:

Mikey pisze...

Bardzo trafne obserwacje. Ciekawie piszesz. Zapraszam do siebie: http://www.tarnowskirap.pl

Kasia pisze...

Zastanawia mnie czemu dzisiaj każde projekt, przedsięwzięcie, niezależnie jakie by nie było jest określane jako startup - dawniej kojarzyło się to z czymś nowoczesnym, pomysłowym, jedynym w swoim rodzaju. Dzisiaj już blogi nimi są...

Ola pisze...

W tej branży nie ma nic pewnego. Czasem absurdalne pomysły monetyzuja się jak szalone, a czasem coś co ma potencjał ginie gdzieś w wielkiej internetowej dżungli.

Jarek pisze...

Dzisiaj prawie wszystko można nazwać startupem

SEO dietmap.pl pisze...

Moim zdaniem powinny, jeżeli chcą się wybić i zdobyć popularność. W dzisiejszym etapie kapitalizmu, bez innowacyjności naprawdę ciężko jest się przebić wśród konkurencji. Nasz start up dotyczący programu do zarządzania dietą jest innowacyjny :) Ma w sobie indywidualną dietę i funkcję strażnika kalorii, który sam przelicza wartości posiłków. Nie ma innej takiej aplikacji dietetycznej na rynku. Zapraszam na stronę:

Krystian pisze...

startup :) dzisiaj to słowo stało się tak popularne, ze chyba jakąkolwiek świeżo otwartą działalność tak nazywamy:) a zawsze kojarzyło mi się to z pewną innowacyjnością i nowymi technologiami.