5 lutego 2006

Znikają teksty z Bloggera

Trzy razy pod rzad znikły wczoraj z blogu Media Cafe Polska trzy teksty o reakcjach na aferę z TV Trwam i Radiem Maryja. Ukazały sie na blogu, po czym przepadły bez śladu nawet w panelu administracyjnym Bloggera i w cache.

Napisałem dziś te trzy wpisy po raz czwarty i opublikowałem z wczorajszą datą na blogu. Tym razem nie znikły, są też widoczne w panelu administracyjnym.

Chodzi o teskty:
  • Rada Etyki Mediów krytykuje PiS, Samoobronę i LPR za „praktyki szkodliwe dla demokracji w państwie",
  • Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich krytykuje „metodę dzielenia mediów",
  • „Le Monde" pisze o starciu polityków z prasą polską.
Znajomi informatycy nie potrafili mi wytłumaczyć jako to się stało. Jestem przekonany, że chodzi tu o problemy natury technicznej i wykluczam oczywiście filtrowanie wpisów przez Bloggera. Polska to nie Chiny.

Może ktoś wie jak to możliwe i co się stałoz Bloggerem w sobotę 4 lutego?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie jestem pewien, jak działa mechanizm Bloggera, za to widzę, że w przypadku niemal każdej notki RSS-y generuje w liczbie sztuk trzy.

Pierwsza, poprzez NewsGatora, ukazuje się zajawka ze skrótem notki, następnie cała treść notki z linkiem. Sprawdziłem w kilku przypadkach - nie jest to związane z edycją wpisów. W każdym razie najczęściej nie jest.

Najwyraźniej RSS jest tutaj w stadium rozwoju.

Wspomniane notki ("Znikają teksty z Bloggera")pojawiły się i nic z mojego czytnika ich nie usunęło. Najwyraźniej mój Norton przechwytuje nawet chińskie próby sabotażu...

Anonimowy pisze...

JEST WYJASNIENIE Z BLOGGERA:

Saturday, February 04, 2006

As many people will have noticed, we've had significant hardware trouble over the past couple days. We have tried to keep all of you informed about the status of the service and our efforts to correct the problems. Unfortunately, today's problems were widespread enough such that we were unable to provide ongoing updates. One of the things we'll be doing in the short term is to come up with ways to prevent this.

Eric details the chronology below. There is one residual issue related to the outage: some legacy users have domain associations between Blog*Spot and external domains. These associations are not functional at this time.

In addition to working on this problem, we'll also be making the necessary changes to guard against the outages we experienced over the past 48 hours.

We will provide updates on our progress as changes are made. I sincerely apologize for the downtime - in the past six months I feel we've made significant strides to limit this type of failure. We obviously have more work to do and carrying it out will be our highest priority.

Posted by Jason at 23:12 PST

Blogspot is again experiencing problems - we are investigating.

Update, 8PM: We have restored all of Blog*Spot, save one of our filers. This means that some blogs will still be unpublishable and inaccessible. Our engineers are continuing to work on this problem.

Update, 11PM: Blog*Spot servers are restarting now and connecting with the filer. All blogs should be publishable and accessible within the next 20–30 minutes.

[So how has everyone else’s weekend been? —Pete]

Posted by Eric at 16:04 PST