1.1.06

Wikipedia otwiera sie na reklamy?

Jimmy Wales, jeden z założycieli Wikipedii, zastanawia się nad możliwościa zamieszczenia reklamy na stronach tej internetowej encyklopedii tworzonej wspólnie przez wielu ochotników-internautów, donosi brytyjski dziennik „The Times".

Wales przyznaje, że się waha, ale „w pewnym momencie trzeba będzie sobie na to pytanie odpowiedzieć zważywszy na ilość ofert jaką otrzymujemy od reklamodawców".

„The Times" przypomina, że Wikipedia jest publikowana przez Fundację Wikimedia o celach niezarobkowych, której Wales jest prezesem. Wikipedia posiada obecnie 195 niezależnych wersji językowych, Celem Wikipedii jest stworzenie i udostępnianie na całym świecie bezpłatnej encyklopedii w maksymalnie dużej liczbie różnych języków.

Serwis internetowy stał się jednym z najpopularniejszych źródeł informacji encyklopedycznej w całym internecie, a liczba odsłon stron wynosi kilkaset mln dziennie.

Źrodło: „The Times"

Tag:

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Moje wrażenie o polskiej wikipedi.

Czasami wydaje się że ta „wolna encyklopedia” poświęca więcej miejsca Izraelowi i żydom niż Polsce i Polakom. Również wielu wybitnych Polaków jest przedstawianych jako antysemici
Każda próba obiektywnej krytyki osoby pochodzenia żydowskiego jest natychmiast usuwana a IP adres użytkownika blokowany.