17.7.09

Rusza serwis mikrobloggingu Spinacz.pl, nowy polski klon Twitter.com


Rusza Spinacz.pl. To kolejny polski klon największego serwisu mikrobloggingu na świecie - Twitter.com. Będzie on bezpośrednią konkurencją m. in. dla popularnych serwisów: Blip.pl i Flaker.pl.

Spinacz.pl umożliwia publikowanie krótkich wiadomości, które są czytane przez naszych znajomych, tych z realu i tych wirtualnych. Jak informuje Fotka.pl, Spinacz.pl ułatwia również korzystanie z popularnych serwisów internetowych poprzez automatyczne informowanie o aktualizacjach.

„Internet znacząco zwiększył ilość osób, z którymi się kontaktujemy, jednak czas potrzebny na utrzymanie z nimi relacji pozostaje ciągle ten sam. Wyjściem z sytuacji jest więc pisanie i publikowanie tego co się u nas dzieje, a równocześnie “spinanie” takich zmian od naszych znajomych. Dodatkowo, użytkownicy mogą śledzić swoje ulubione serwisy oraz uczestniczyć w dyskusji związanej z konkretnymi newsami i artykułami - mówi Farida Saffarini, dyrektor marketingu firmy Fotka.pl sp. z o.o., właściciela serwisu Spinacz.pl.
Nowością Spinacz.pl, która wykracza poza ramy usług mikrobloggingowych, jest integracja z innymi serwisami internetowymi. Już teraz każdy użytkownik Fotka.pl, Swistak.pl czy Emuzyka.pl może w prosty sposób skonfigurować Spinacza, aby ten automatycznie publikował na naszym profilu aktywności z powyższych serwisów np. dodanie zdjęcia do profilu na Fotka.pl czy zmianę statusu.

Funkcjonalność ta jest otwarta, co umożliwia integrację z dowolnymi serwisami, które zostaną dostosowane do Spinacz.pl. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcjonalności OpenID - po zalogowaniu się na Spinacz.pl, będą mogli jednym kliknięciem przelogować się na swoje konto we wszystkich serwisach prowadzonych przez Fotka.pl sp. z o.o.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chyba coś nie bardzo im działa ten spinacz, bo nawet się zarejestrować nie mogę ( mail służący do aktywacji konta przychodzi pusty )...

Mekk pisze...

Nowością Spinacz.pl, która wykracza poza ramy usług mikrobloggingowych, jest integracja z innymi serwisami internetowymi.

Przecież to czysta bujda. Flaker integruje zewnętrzne serwisy od dawna i robi to na dużo większą skalę. Porównajmy:

a) spinacz: jeden RSS, fotka, emuzyka, swistak

b) flaker: dowolna ilość RSSów, allegro, blip, twitter, blogger, blox, delicious, chce.to, flickr, fotka, garnek, google-reader (rekomendowane posty), grono, jogger, mixxt, nasza-klasa, last.fm, linkologia, picasa, pinger, tumblr, youtube, quotillions, wykop, siepomaga