Chorwacja: nowy dziennik ekonomicznyTytuł: Business.hr. Format: "berlinka" zbliżony do A4, kolorowy, na papierze jak "Puls Biznesu". Wydawcą jest szwedzka grupa prasowa Bonnier, która posiada już dziewięć dzienników ekonomicznych w Europie.

W przygotowaniu są strony internetowe. Można je obejrzeć (tu). To dopiero pierwszy etap. Już niedługo na stronach powinny pojawić się dodatkowe funkcje.

5W Mignon-Media opracował strategię redakcyjną i szatę graficzną oraz strony www we współpracy z Jackiem Utko, dyrektorem artystycznym "Pulsu Biznesu". Nasz zespół uczestniczył również w tworzeniu strategii marketingowej wersji internetowej.

To już trzeci dziennik ekonomiczny przygotowany dla skandynawskiego Bonnier. Pierwszy to "Puls Biznesu" (2003), który po zmianie formuły odnotował wzrost sprzedaży, otrzymał też cztery nagrody za design, w tym przyznaną przez Society for News Design za najlepszy design w 2004 roku.

Drugi to austriacki dziennik "Wirtschaftsblatt" (2004), również nagrodzony za design w 2005 roku. W kilka miesięcy po wprowadzeniu nowej formuły prenumerata wzrosła o 7,7 %, a w ciągu roku sprzedaż zwiększyła się o 5,04 %.

Źródła: własne

Komentarze