22 listopada 2005

Nawet sam Google nie wie czego szuka


Czego szuka Google? Pod takim tytułem ukazał się w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" ciekawy tekst (tu) o kalifornijskim gigancie. Google rozwija się w niesamowitym tempie, spędzając sen z oczu konkurentów.

Ma zaledwie 7 lat, a jego wartość wynosi już 118 mld dolarów. Zarabia krocie na reklamach umieszczanych przy wyszukiwarce i na tzw. stronach partnerskich. Firma ma apetyt na tak dużą ilość różnych rynków, że trudno określić w jakim kierunku się rozwija. Wg BBC, nawet sam Google nie wie dokąd zmierza...

Myślę, że Google zagrozi nie tylko telekomom (jak np. Telekomunikacja Polska), ale tez wszystkim innym mediom, m. in. dzięki technologii Wi-Fi, tzn. bezprzewodowemu dostępowi do internetu.

Poza USA, wydawcy raczej nie rozumieją wagi tej technologii i roli jaką moze odegrać w rozwoju biznesu prasowego i internetowego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja tak tylko z jedna mala uwaga. Bez urazy, ale tworzenie linkow w stylu "tu" jest bardzo niedobrym zwyczajem. Najlepiej, aby tresc odnosnika mowila cos o informacji do ktorej on kieruje. Tak jest bardziej dostepnie, a dostepnosc to takze wazna rzecz, bo wszak nie samymi mediami czlowiek zyje :)

Anonimowy pisze...

Dziekuje za uwage. Sam lubie proste, skuteczne w obsludze rozwiazania, a (tu) jakos mi to umknelo. Rezygnuje z (tu) bez zalu...