Yahoo! idzie śladami Google, ale ze swoją mapą


Szukasz restauracji w Nowym Jorku? Nie wiesz jak dotrzeć do „New York Times", gdzie czekają na Ciebie, by pokazać jak działa redakcja multimedialna? Chcesz iśc do muzeum, albo na koncert w San Francisco (ilustracja u góry)? Spytaj Yahoo! Maps (na razie w wersji beta), która idzie tropem GoogleMaps.

Ten gigantyczny przewodnik poprowadzi Cię - już wkrótce mam nadzieję - po mieście jak rzadko kto. Pokaże w czasie realnym jakie jest natężenie ruchu na ulicach, gdzie są korki, objazdy lub roboty drogowe. Nie, nie pokazuje gdzie są radary policyjne.

Yahoo! Maps oferuje też opcję „kopiuj-wklej", która pozwala na tworzenie interaktywnych stron www np. dla agencji nieruchomości (tu przykłady zastosowania). Klikam np. w punkt w dzielnicy Upper East Side, otwiera się ramka ze zdjęciem, lub krótkim video prezentujące mieszkanie, plus fiszka techniczna. Kto wtedy będzie chciał kupić dodatek „Nieruchomości" w wersji papierowej? I o to Yahoo! chodzi.

Na szczęście dla prasy, można będzie tę technikę wykorzystać w naszej branży, np. w gazecie (w formie zdjęcia) lub na portalu informacyjnym.

Tag:

Komentarze