21 grudnia 2005

Francja: „Le Parisien" zaprasza grupę czytelników na spotkanie z prezydentem Chirakiem

Francuski dziennik „Le Parisien" zaprosił 45 swoich czytelników na spotkanie z prezydentem Francji Jacquesem Chirakiem w Pałacu Elizejskim. Ich wspólne zdjęcie ukazało się w gazecie (na zdjęciu okładka krajowej mutacji „Le Parisien" - „Aujourd'hui")

Należą oni do grupy 50 czytelników, którzy kilka dni wcześniej postawili Chirakowi 50 pytań opublikowanych na 9 stronach w gazecie. Pytania dotyczyły m. in. bezpieczeństwa, szkoły, rodziny, mieszkań i polityki.

W przedzień publikacji tego dossier, redakcja poinformowała sekretariat prezydenta o swojej inicjatywie. Palac Elizejski zareagował od razu, odpowiadając pisemnie na pytania i zapraszając czyteników na spotkanie.

Dla Chiraka, krytykowanego za nieobecność w czasie niedawnych zamieszek na przedmieściach Paryża, to była dobra okazja, by nadrobić stracone punkty, unikając przy tym klasycznego wywiadu czy konferencji prasowej, gdzie trzeba odpowiadać na niewygodne pytania dziennikarzy.

To nie pierwsza akcja tego typu w wykonaniu „Le Parisien". Ostatnio zebrał grupę czytelników, którzy postawili 100 pytań Dominikowi de Villepin 100 dni po objęciu przez niego funkcji Premiera.

Takie akcje interaktywne mogłyby być zorganizowane również w prasie polskiej.

Źródło: „Le Parisien"

Tag:

Brak komentarzy: