„Newsweek": W internecie powstaje wirtualna kopia rzeczywistego świata

Ciekawy artykuł w ostatnim „Newsweeku": jeśli spełnią się zapowiedzi „Technology Review" - pisma wydawanego przez Massachusetts Institute of Technology w USA - dokona się prawdziwa internetowa rewolucja, która zmieni strukturę i sposób działania całej sieci, pisze „Newsweek".

Wg tygodnika, na naszych oczach już powstaje nowy wirtualny świat, będący wierną kopią rzeczywistości, To przełom, który można porównac tylko ze stworzeniem samego internetu.

„Jak każda rewolucja i ta zaczęła się niewinnie - od map internetowych. Oferują one doskonałe zdjęcia satelitarne największych miast oraz wielu miejscowości turystycznych. Takie plany powstają jak grzyby po deszczu - już teraz możemy wybierać spośród Google Earth, Google Maps, MSN Virtual Earth czy Yahoo! Maps. I już dziś, jeśli lecimy do USA, możemy dzięki nim zamówić hotel, znaleźć konkretny budynek, restaurację czy tanią stację benzynową. W innych krajach pozwalają one jedynie na obejrzenie domu dawno nieodwiedzanych krewnych czy okolicy, gdzie chcemy kupić nieruchomość. Na razie obraz jest płaski i na zdjęciach brakuje wielu szczegółów. Ale tylko na razie", czytamy w tygodniku.

Źródło: „Newsweek"

Tag:


Komentarze