Czy wydawnictwo Edipresse sprzedaje „Przekrój" firmie J&S?

Czy „Zwierciadło" będzie miało braciszka o imieniu „Przekrój"? Z nieoficjalnych żródeł dowiedziałem się wczoraj, że wydawnictwo Edipresse Polska już sprzedało, lub jest w trakcie rozmów o sprzedaży, swojego tygodnika społeczno-kulturalnego.

Pismo, które ukazuje się od 1945 r. miałaby kupić firma J&S z Warszawy, do której należy miesięcznik dla kobiet „Zwierciadło".

J&S znana jest jednak głównie jako największy dostawca rosyjskiej ropy dla Polski i sponsor turnieju tenisowego J&S Cup. Firma miała złą prasę w czasie afery Orlen. Jej właściciele stawali wówczas przed sejmową komisją śledczą.

Źrodło: własne

> Tag:

Komentarze

Anonimowy pisze…
Zwierciadło już ma innego wydawcę, grupę Infor

http://www.zwierciadlo.pl/index.php?pid=2&c=11&a=35&rok=2006&numer=1&id=1
Anonimowy pisze…
Dzwonilem dzis do Inforu, z zapytaniem czy kupuja Zwierciadlo i odpowiedzieli,ze nie. Moze wie Pan cos czego moi rozmowcy nie wiedza?
Anonimowy pisze…
To ciekawe jaki teraz będzie profil tego pisma? Może jednak pójdą w kierunku bardziej liberalnym no i poprawią poziom edytorski, który jest poprostu słaby.
Anonimowy pisze…
:) Gdybym dostawal 10 zl za kazda 'pewna' plotke o sprzedazy Przekroju, ktora uslyszalem, to juz bym sobie za to kupil dobre wino...
Anonimowy pisze…
Przynajmniej zyskają porządne zaplecze finansowe ;))
Anonimowy pisze…
O J&S słyszałem jeszcze w listopadzie. Równolegle z informacją, że "P" odkupuje Sołowow.