4 stycznia 2006

Internet: kobiety szukają porad i wsparcia, meżczyźni - newsów i erotyki

Kobiety najczęściej szukają w internecie porad zdrowotnych i wsparcia. Mężczyźni - wiadomości sportowych i finansowych, erotyki i plików muzycznych do ściągnięcia.

„Gazeta Wyborcza" pisze o zachowaniach kobiet i mężczyzn w internecie, cytując ostatnie badania amerykanskiej instytucji Pew Internet & American Life Project (PEW). Główny wniosek raportu PEW: różnice w korzystaniu z internetu nie wynikają z płci, lecz z wieku. Starszym ludziom trudniej jest poruszać się w cyberprzestrzeni niż młodszym.

Raport stwierdza, że:
  • z internetu korzysta w USA mniej więcej tyle samo kobiet co mężczyzn (odpowiednio - 66% i 68%),
  • kobiety równie często jak mężczyźni korzystają np. z wyszukiwarek (odpowiednio - 91% i 90%),
  • kobiety rownie często co mężczyźni kupują online (66% i 68%) korzystają z komunikatorów (39% i 42%) czy z usług bankowych (po 41%).
  • mężczyźni częściej niż kobiety serfują w internecie dla przyjemności (odpowiednio - 70% i 63%).
Kobiety piszą coraz więcej e-maili, których treść wykracza poza prozaiczne i lakoniczne odpowiedzi mężczyzn. Opowiadają w nich swoje historie, próbują rozwiązywac swoje problemy i rozszerzyć sieć społeczną i rodzinną.

Mężczyźni lubią ryzykować. Są bardziej niż kobiety gotowi podejmowac ryzyko w tansakcjach internetowych, licytacjach, zarządzaniu aktywani czy w spotkaniach na różnych forach on line.


Tylko 21% mężczyzn przyznaje się do oglądania porno w internecie, co wydaje się zaniżone, wg PEW. Tylko 5% kobiet to robi.

Z badań wynika, że mężczyźni lepiej znają się na komputerach. Sami zajmują się swoimi komputerami i znają lepiej niż kobiety słownictwo komputerowe i interenetowe.

Badania PEW były przeprowadzone w latach 2000 i 2005. Uczestniczyło w nich ok 6.400 osób w 2005 r.Źródło: Pew Internet & American Life Project, „Gazeta Wyborcza"

Tag:

Brak komentarzy: