Powstała pierwsza polska wyszukiwarka blogów - Blog Frog

Wystartowała pierwsza polska wyszukiwarka blogów- Blog Frog. Pozwala na odnajdywanie:
  • blogów na dany temat, np. „media",
  • najbardziej popularnych blogów w Polsce.

Wersja beta działa zupełnie nieźle. Przy rejestrowaniu tam blogu Media Cafe Polska nie zauważyłem, że jedno z pól opisu nie było edytowalne, tzn. można było coś wpisać, ale tylko raz, bez możliwości korekty. Przez pomyłkę, wpisałem to samo kilka razy. Jak ja nie znoszę fomularzy! Poprosiłem Blog Froga mailem o pomoc. Nadeszła błyskawicznie. Brawo!

Blog Frog ocenia zarejestrowane u siebie blogi za pomocą kilku wskaźników:
  • ilość linków do danego bloga z innych blogów,
  • średniej oceny internautów,
  • oceny redakcji.
Blogi można wyszukiwać według:
  • tagów, tzn. słów-kluczy (np. „media") opisujących bloga,
  • tytułu i opisu bloga.
Internetowe wyszukiwarki blogów to trudny, ale dobry pomysł na biznes. Największa wyszukiwarka blogów na świecie to Technorati. Yahoo! już ją kupił. Teraz szykuje się chyba do zakupu serwisu del.icio.us. który (jak sprostował w komentarzu poniżej Maciej) pozwala w łatwy sposob gromadzić, kategoryzować i udostepniać innym odnośniki do stron „ulubionych". Czy Yahoo! w przyszłości zapuka też do drzwi Blog Froga?

Źródło: BlogFrog

> Tag:

Komentarze

Anonimowy pisze…
Male sprostowanie - del.icio.us to nie wyszukiwarka blogow, a serwis pozwalajacy w latwy sposob gromadzic, kategoryzowac i udostepniac innym odnosniki do stron "ulubionych".
Anonimowy pisze…
Dziękuję za ocenę blogfroga. Każda jest dla nas ważna i z każdej staramy się wyciągnąć wnioski.

Od dziś zaczynamy próby wyszukiwania także w treści blogów. W najbliższej przyszłości chcemy zać stworzyć mechanizmy ułatwiające poznanie tego o czym obecnie piszą blogi.. myślę, że takie funkcje przydadzą się każdemu kto chce się czegoś ciekawego dowiedzieć ale jescze nie wie czego.. sam mam taki problem często zatem można powiedzieć, że blogfrog wyrasta z samolubstwa jego autorów :)