Amerykanie wolą oglądać w telewizji reality show niż Olimpiadę w Turynie

W USA spada zainteresowanie Igrzyskami Olimpijskimi w telewizji. Amerykanie wolą reality show „American Idol" na Fox News lub serial „Grey's Anatomy" na ABC od biegów narciarskich czy jazdy figurowej transmitowanych na NBC. Tak wynika z badań Nielsen Media Research.

Turyn ogląda o 36% mniej Amerykanów niż Salt Lake City cztery lata temu, 17% mniej niż Nagano w 1998 i aż 44% mniej niż Lillehammer w 1994.

Nielsen Media Research tłumaczy to dwoma przyczynami:
  • agresywna kontrofensywa stacji telewizyjnych, które nie transmitują Olimpiady. Aż dwa razy więcej Amerykanów oglądało „American Idol" niż Turyn.
  • internet: Amarykanie sprawdzają wyniki w sieci. Tydzień temu aż 1,4 mln osób szukało rezultatów z Turynu przez Google i Yahoo! Najpopularniejszy amerykański website sportowy, www.nbcolympics.com zgromadził w tym samym czasie ponad 1 mln internautów
„Trzeba sobie zdać jasno sprawę, że Igrzyska Olimpijskie nie dotyczą tylko telewizji i, że nasza przyszłość to raczej dostarczanie treści", wyjaśniał dziennikowi „New York Times" Randy Falco, prezes grupy NBC Universal Television.

Źródło: AFP, „New York Times"

> Tag: , ,

Komentarze