Dania: „Jyllands-Posten" odmówił publikacji karykatur Jezusa

Każdy dzień przynosi teraz nowe informacje, które rzucają nowe światło na duński dziennik „Jyllands-Posten", źródło afery z karykaturami Mahometa.

Wg brytyjskiego dziennika
„The Guardian", „Jyllands-Posten" odmówił w kwietniu 2003 r. publikacji serii karykatur Jezusa Chrystusa, gdyż mogłyby obrazić jego czytelników i nie były śmieszne. Te z Mahometem wydały się naczelnemu śmieszne.

Duńska gazeta stosuje wiec podwójne standardy wolności słowa.

Źródło: The Guardian

> Tag: , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Czy gazeta ma obowiązek publikowania każdego materiału, który zostanie przesłany redakcji?

Chyba nie.

Wolność słowa, to swoboda wydawania tego co się chce, w tym wypadku, czego chce redakcja, a nie tego, co ktoś chciałby opublikować.

Inaczej to byłby przymus druku

---
http://www.kurczeblade.pl
Anonimowy pisze…
Zgadza sie, ale jak przez przypadek odmawiaja publikacji karykatur naszego Boga, a chetnie drukuja karykatury Mahometa i jeszcze chetniej wydrukuja karykatury Holocaustu.

Osobiscie nie pochwalam prasy wybiórczej, a Pan?
Anonimowy pisze…
Witam,
od kilku lat mieszkam w Anglii. Mieszkam konkretnie w Londynie. Bardzo często na bilbordach są najdziwniejsze pomysły reklam. Jestem katolikiem, praktykującym. Dwa lata z rzędu przed świętami wyświetlany jest bilboard z ludzmi imprezującymi. Jak się dobrze przypatrzeć, są apostołowie i Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Ale tak przedstawieni, jakby byli największymi pijakami. Mnie to osobiście obraża i mocno dotknęło, ale cenzurę chyba jakąś przeszło.