Hiszpania: Nowy darmowy dziennik sportowy w Madrycie

Największemu hiszpańskiemu dziennikowi - sportowy „Marca" (na zdjęciu) - przybędzie nowy konkurent.

Wydawca „El Crack", bezpłatnego dziennika sportowego z Katalonii, przygotowuje projekt darmowej, sportowej gazety „El Penalty", która ma być dystrybuowana w Madrycie. [dziękuję Tomkowi za poprawkę i informację o „El Crack"]

Gazeta wyjdzie w formacie tabloidu. Jej objętośc będzie wynosić 24 str. Tematyką będzie piłka nożna.

W informacji przesłanej w komentarzu poniżej, Tomek pisze, że „El Crack (który ukazuje się od 4 lat) ma też wydanie madryckie, ale pewnie fani Realu i Atletico nie akceptują katalońskiej gazety, stąd próba wprowadzenia nowego tytułu".

Prasa darmowa rozwija się bardzo dynamicznie w Hiszpanii. Na pięć pierwszych gazet w Hiszpanii, trzy są darmowe: „Metro" (które weszło do 15 nowych miast hiszpanskich w styczniu br.), „20 minut" i „Que".

Źródło: difusion.com.es

> Tag:

Komentarze

Anonimowy pisze…
Krzysztofie
Mała poprawka. El Crack 10 to bezpłatny dziennik sportowy z Katalonii, który ukazuje się od 4 lat. Ma też wydanie madryckie, ale pewnie fani Realu i Atletico nie akceptują katalońskiej gazety, stąd próba wprowadzenia nowego tytułu. Przy kolejnym naszym spotkaniu egzemplarz madryckiego El Crack 10 do wglądu. Zawartość, rzeczywiście - 80 proc. futbolu.
pozdrawiam