Zakochani czytelnicy redagują „Gazetę Olsztyńską"

Dzisiejszy numer „Gazety Olsztyńskiej" po raz pierwszy pomagali redagować czytelnicy dziennika. Byli oni wydawcami walentynkowego wydania gazety.

Katarzyna Banach (inżynier budownictwa, studentka zarządzania nieruchomościami) i Łukasz Stok-Stocki (kierownik zespołu operatorów w firmie Transcom) mają po 25 lat i mieszkają w Olsztynie. Są w sobie bardzo zakochani.

Nigdy wcześniej
nie mieli do czynienia z dziennikarstwem, ale zaproszenie redakcji przyjęli bez chwili zastanowienia. Czytelnicy-redaktorzy byli pod dużym wrażeniem pracy w gazecie:

„Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek będę miała okazję spędzić cały dzień w redakcji „Gazety” i w dodatku w roli redaktora", przyznaje pani Katarzyna.

„Podoba mi się, że każdy może wyrazić własne zdanie na temat bieżącej gazety i planowanych tematów" mówił Łukasz Stok-Stocki tuż po wczorajszym porannym planowaniu „Gazety”.

Czytelnicy uczestniczyli m.in. w kolegiach redakcyjnych, oceniali poniedziałkowe wydanie gazety. Wspólnie z redakcyjnym redaktorem wybierali też czołówki na pierwszą i kolejne strony gazety.

Zdecydowali m.in. o wyborze na jedną z czołówek informacji o przyznaniu śpiewaczce z Olsztyna stypendium Ministra Kultury na studia w akademii solistów w Sankt Petersburgu. Ministerstwo podjęło taką decyzję m.in. po publikacjach gazety.

„Chcemy wciągać czytelników w redagowanie, sprawić, żeby nasza gazeta była bardziej interaktywna. Będziemy powtarzać takie projekty", zapowiada Robert Sakowski, redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej".

Źródło: „Gazeta Olsztyńskia"

> Tag: , , ,

Komentarze