14 lutego 2006

Zakochani czytelnicy redagują „Gazetę Olsztyńską"

Dzisiejszy numer „Gazety Olsztyńskiej" po raz pierwszy pomagali redagować czytelnicy dziennika. Byli oni wydawcami walentynkowego wydania gazety.

Katarzyna Banach (inżynier budownictwa, studentka zarządzania nieruchomościami) i Łukasz Stok-Stocki (kierownik zespołu operatorów w firmie Transcom) mają po 25 lat i mieszkają w Olsztynie. Są w sobie bardzo zakochani.

Nigdy wcześniej
nie mieli do czynienia z dziennikarstwem, ale zaproszenie redakcji przyjęli bez chwili zastanowienia. Czytelnicy-redaktorzy byli pod dużym wrażeniem pracy w gazecie:

„Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek będę miała okazję spędzić cały dzień w redakcji „Gazety” i w dodatku w roli redaktora", przyznaje pani Katarzyna.

„Podoba mi się, że każdy może wyrazić własne zdanie na temat bieżącej gazety i planowanych tematów" mówił Łukasz Stok-Stocki tuż po wczorajszym porannym planowaniu „Gazety”.

Czytelnicy uczestniczyli m.in. w kolegiach redakcyjnych, oceniali poniedziałkowe wydanie gazety. Wspólnie z redakcyjnym redaktorem wybierali też czołówki na pierwszą i kolejne strony gazety.

Zdecydowali m.in. o wyborze na jedną z czołówek informacji o przyznaniu śpiewaczce z Olsztyna stypendium Ministra Kultury na studia w akademii solistów w Sankt Petersburgu. Ministerstwo podjęło taką decyzję m.in. po publikacjach gazety.

„Chcemy wciągać czytelników w redagowanie, sprawić, żeby nasza gazeta była bardziej interaktywna. Będziemy powtarzać takie projekty", zapowiada Robert Sakowski, redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej".

Źródło: „Gazeta Olsztyńskia"

> Tag: , , ,

Brak komentarzy: