Dwóch Amerykanów na trzech czyta prasę dla informacji lokalnych

Sześćdziesiąt jeden procent Amerykanów czyta prasę dla informacji lokalnych (newsy i sport) - wynika badań przeprowadzonych na próbie 2800 osób w całych Stanach przez firmę Outsell.

Równocześnie, 58% Amerykanów szuka informacji lokalnych w telewizji, 35% w radiu, a tylko 6% w internecie.

W przypadku informacji krajowych, 70% respondentów szuka ich w telewizji, a tylko 33% w prasie. Internet jest na podobnym poziomie - 28% badanych poszukuje ich przez Google, Yahoo czy MSN.

Tylko 11% Amerykanów wchodzi regularnie na strony internetowe gazet. Dlaczego tak mało? Otóż strony internetowe gazet wydają się zdecydowanie mniej atrakcyjne w porównaniu z bogatą gamą funkcji interaktywnych i narzędzi do personalizacji informacji gdzie indziej. Amerykanie zdecydowania wolą np. portal Yahoo czy AOL.

Rachel Smolkin, dyrektor wydawnicza „American Journalism Review", uważa, że interaktywność i personalizacja oferowane za darmo w internecie przez usługodawców spoza branży medialnej nie tylko odciągnęły czytelników od gazet, ale też wypaczyły ich spojrzenie na akt zakupu. Skoro w internecie wszystko - lub prawie wszystko - jest za darmo, po co płacić za informacje?

„Podczas gdy spada sprzedaż gazet, rośnie liczba internautów na ich stronach internetowych. Ludzie są zainteresowani newsami. Ciekawe jednak czy gazetom uda się zarobić na internecie?" - zastanawia się Smolkin.

Źródło: „Baltimore Sun" (via Editors Weblog).

> Tag: , ,

Komentarze