Microsoft pokazuje wreszcie tajemnicze Origami

Od miesięcy Microsoft sprytnie podkarmia wszelkiego rodzaju plotki i ploteczki nt. tajemniczego „Origami". Nikt go nie widział, ale miał być wyjątkowy, może nawet lepszy od iPoda...

Microsoft otworzyl nawet specjalną stronę internetową. I wreszcie - ku zdziwieniu wszystkich - pokazał go na salonie CeBit, który zakończył sie właśnie w Hannowerze w Niemczech.

„Origami" nie jest „pogromcą iPoda". To nowy typ mini-komputera, tzw. Ultra Mobile PC (UMPC), coś pośredniego miedzy laptopem a palmtopem. Można na nim pracować, jak zachwala Microsoft, można surfowac w internecie, słuchać muzyki, oglądać filmy.

Jest niewiele większy od odtwarzacza multimedialnego. Używa tego samego systemu co Tablet PC, tzn. Windows XP Tablet PC Edition 2005.

Pierwsze modele UMPC zaprezentowane przez Samsung i Asus posiadają 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

To prawdziwe centrum multimedialne na dłoni. Ale jest i kilka cieni: UMPC waży ok. 1 kg, jest więc o wiele za ciężki jak na tego typu urządzenie. Specjaliści narzekają na słabą żywotność baterii, a potencjalni konsumenci z pewnością nie zachwycą się ceną - aż 800 dolarów!

Źródło: Engadget, Le Journal du Net

> Tag: , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
pierwsze V 1 "wunderwaffe" też spadały... ;-)