Szwajcaria: „Aargauer Zeitung" zachęca czytelników do przesyłania zdjęć o sporcie

Nowy przykład na zastosowanie technik dziennikarstwa obywatelskiego w prasie regionalnej, tym razem w Szwajcarii. Dziennik regionalny „Aargauer Zeitung" próbuje wciągnąć do współtworzenia gazety czytelników zainteresowanych fotografowaniem i sportem.

Co wtorek publikuje jedno zdjęcie o tematyce sportowej wybrane z materiałów nadsyłanych przez czytelników. Zdjęcia są publikowane najpierw na stronach internetowych gazety i mogą być używane jako elektroniczne kartki pocztowe.

Ta inicjatywa jest skierowana głównie do mężczyzn, którzy stanowią zdecydowaną większość wśród czytelników stron sportowych.

Źródło: Editors Weblog

> Tag: , , , , , , ,


Komentarze

Anonimowy pisze…
nnnoooo, nie wiem czy to jest dziennikarstwo obywatelskie. Dan Gillmore definiuje je raczej w opozycji do masowych mediów - jako ruch oddolny, samoorganizujący, ainstytucjonalny. Włączanie czytelników do procesu redakcyjnego w ściśle kontrolowany sposób z dziennikarstwem obywatelskim nie może mieć nic wspólnego, bo nie oddaje się cztelnikom żadnej realnej kontroli nad publikowanymi treściami. W tej wersji są po prostu nietatowymi dostrczycielami contentu.