11 kwietnia 2006

Nowy dziennik w Koszalinie

Nie przestraszył ich ani upadek „Nowego Dnia", ani zawieszenie projektu dziennika przez biznesmena Michała Sołowowa, ani czarne statystyki o spadku sprzedaży prasy codziennej - w poniedziałek ukazał się w Koszalinie dziennik ”Miasto. Nowy Dziennik Koszaliński”.

Według danych wydawcy cytowanych na stronach internetowych „Press", pierwszy numer ukazał się w nakładzie 8.000 egz. Gazeta ma 16 stron, kosztuje 1,10 zł (wydanie codzienne) i 1,30 zł (wydanie piątkowe z programem telewizyjnym).

Wg „Press", tytuł wydaje spółka PerMedia SA (udziałowcami są Politechnika Koszalińska i lokalni przedsiębiorcy), a naczelnym jest Piotr Kobalczyk.

Pomysłodawca nowego dziennika mówi, że gazety regionalne zrobiły się zbyt hermetyczne, przeżywają kryzys, bo nie potrafią określić swojej formuły, a koszalinianom potrzebna jest gazeta, która szerzej będzie pisała o problemach miasta i mieszkańców - czytamy w serwisie regionalnym TVP3.

W Koszalinie ukazują się już dwa dzienniki regionalne należące do Orkla Press Polska: „Głos Pomorza” i „Głos Koszaliński/Głos Słupski”.

Źródło: „Press", TVP3

> Tag: , ,

Brak komentarzy: