Gdzie się podziali obywatele-dziennikarze na portalu OhmyNews?

Aż 18 z 21 „ obywateli-dziennikarzy" publikujących regularnie teksty w jęz. angielskim na OhmyNews, największym i najbardziej znanym na świecie portalu opartym na dziennikarstwie obywatelskim, to zawodowi dziennikarze, lub studencii dziennikarstwa. Trzech pozostałych to naukowiec, konsultant i nauczyciel.

Do takich wniosków doszedł francuski dziennikarz Emmanuel Parody, specjalista od mediów i nowych technoogii, analizując CV współpracowników koreańskiego portalu OhmyNews.

OhmyNews to dziś symbol i referencja citizen journalist. Portal posiada własną redakcję. Składa się ona się z 35 zawodowych dziennikarzy, którzy zdobywają i redagują informacje, oraz z sieci kilkuset współpracowników, tzw. „dziennikarzy-obywateli". Jak się okazuje, w wersji angielskiej portalu zawodowi dziennikarze zdominowali sieć korespondentów-obywateli.

Parody nie zna koreańskiego i nie analizował wesji koreańskiej, w której „dziennikarzy-obywateli" jest prawdopodobnie dużo więcej.

Źrdło: Ecosphere

> Tag: , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Zastanawiam się, czy spotkaliście się z jakąkolwiek krytyką serwisu OhMyNews... Znacie jakieś nieprzychylne opinie nt. tego modelu prowadzenia witryny internetowej?