10 maja 2006

Przegląd prasy 10.05.06

Marzec bardzo dobry dla „Faktu” i niezły dla „Super Expressu”

Na zamknięciu ”Nowego Dnia” najbardziej skorzystały „Fakt” i „Super Express” - wynika z danych o sprzedaży za marzec ogłoszonych przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy.

Źródło: „Puls Biznesu"

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o rtv

Prezydent Lech Kaczyński podpisał we wtorek nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Zgodnie z nowelizacją, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) powołuje i odwołuje Rada, a nie jak dotąd - prezydent.

Źródło: „Gazeta Wyborcza"


E-maile będziemy trzymać w sejfach

Każdy, kto prowadzi obsługę kont poczty elektronicznej, będzie musiał kupić kasę pancerną i założyć tajną kancelarię, by w niej przechowywać informacje o wysłanych i otrzymanych e-mailach. Taka może być konsekwencja nowelizacji ustawy.

Źródło: „Rzeczpospolita"


Będzie cenzura w telewizji

Jak informuje „Metropol” 25 maja z telewizji publicznej znikną reklamy: piwa, środków antykoncepcyjnych oraz majtek, staników i podpasek. Właśnie wtedy do Polski przyjeżdża Benedykt XVI.

Źródło: Gazeta Prawna

Murdoch wchodzi do telewizji w Gruzji

Koncern medialny News Corp. kontrolowany przez Ruperta Murdocha kupi 30 proc. akcji gruzińskiej stacji telewizyjnej Imedi, która należy do oligarchy Badriego Patarkatsiszwilego, prawej ręki rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego.

Źródło: „Gazeta Wyborcza"


> Tag: , , , ,

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

tak, ta cenzura -- jest wzruszająca. młodość mi się przypomina; i zakaz sprzedaży piwa w "Dzień 1-szego Maja" do 13;
w barze "Mewa" nad wisłą ustawiała się długa kolejka (nas) czekających.
aby godnie...
no to jeszcze inny głos; choć też via:
http://www.ooops.pl/makowskiundpepe/?p=1260

Emi pisze...

Na obie łopatki rozłożyła mnie dzisiejsza gazeta Życie W-szawy. Wildstei szefem TefauPe. Przecież (z calym szacunkiem) co Bronislaw Wildstein wie o zarządzaniu takim molochem. On jest filologiem z Krakowa , publicystą , dziennikarzem, słynnym wynosicielem listy IPN, ale na Trygława i Swaroga !!! - nie jest menadżerem i nigdy nim nie był...
..oby to byla tylko prasowa kaczka z kaczogrodu.