29 maja 2006

Przegląd prasy 29.05.06

Analitycy odradzają Orkli sprzedaż mediów

Duńscy analitycy radzą norweskiemu koncernowi Orkla wstrzymać planowaną sprzedaż grupy medialnej Orkla Media. Powodem jest wojna dzienników bezpłatnych w Danii.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


TVN Style zmienia styl

Od dwóch miesięcy telewizja dla kobiet działa w nowej formule. Widzów szybko przybywa i jesienią tego roku właściciel TVN Style przestanie dopłacać do interesu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Trampki dogadają się z iPodem

Dwie ikony kultury młodzieżowej - iPod i Nike - ostrzą sobie zęby na rynek sportowego obuwia, które potrafi zmierzyć tempo biegu czy spalone kalorie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Niemczycki szefem Międzynarodowego Instytutu Prasy

Piotr Niemczycki, wiceprezes Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, został prezesem Międzynarodowego Instytutu Prasy (International Press Institute).

Źródło: „Rzeczpospolita”


Niemieckie media o pielgrzymce Benedykta XVI

W przeważającej opinii niemieckich mediów pielgrzymka papieża Benedykta XVI do Polski nie była wyłącznie sentymentalną podróżą do kraju żarliwego katolicyzmu i ojczyzny Jana Pawła II, ale wyrazem polsko-niemieckiego pojednania.

Źródło: „Rzeczpospolita”


Pracownicy Gemius piszą firmowego bloga

Firma badawcza Gemius SA udostępniła w sieci nowy serwis: blog.gemius.pl. Internetowy dziennik, pisany przez pracowników, to miejsce prezentacji eksperckich opinii, wyników badań i ciekawostek na temat rozwoju rynku internetowego.

Źródło: „Gazeta Prawna”


Od 6 czerwca amerykańska edycja londyńskiego „Timesa”

Należący do magnata prasowego Ruperta Murdocha londyński dziennik „Limes” będzie od 6 czerwca wydawany również w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: „Gazeta Prawna”


British Telecom wchodzi na rynek telewizyjny

Brytyjski koncern telekomunikacyjny British Telecom (BT) zdobył prawa do transmisji piłkarskich meczów Premier League, najwyższej ligi angielskiej. Od przyszłego roku pokaże w sumie 242 spotkania. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Źródło: „Puls Biznesu”


> Tag: , , , , ,

Brak komentarzy: