Przegląd prasy 30.05,06

Bloger jak dziennikarz

Osoba pisząca bloga nie musi ujawniać, od kogo ma poufne informacje - uznał amerykański sąd i odprawił Apple z kwitkiem.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Fałszowali sprzedaż w Tribune Co.

Kolejne sześć osób pracujących w Tribune Co. przyznało się do zawyżania danych o sprzedaży dzienników „Newsday” oraz „Hoy”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Google gorszy w usługach portalowych

Google jest przez wielu internautów uznawana za najlepszą w sieci, ale jest daleko za Yahoo i innymi rywalami w popularnych usługach portalowych, takich jak Web mail, newsy czy finanse.

Źródło: „Gazeta Prawna”


TVN przejmie pakiet akcji Grupy Onet.pl

TVN zawarł z ITI Media Group NV przedwstępną warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów Grupa Onet Poland Holding BV, właściciela 6,66 mln akcji giełdowej spółki Grupa Onet.pl.

Źródło: „Puls Biznesu”


Stracił stołek, zanim na nim usiadł

Krzysztof Karman nie będzie dyrektorem lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Stanowisko miał objąć 1 czerwca. Ale sam z niego zrezygnował. Z nieoficjalnych informacji wynika, że został do tego zmuszony. – Jakie były powody rezygnacji?

Źródło: „Dziennik Wschodni"


Największy serwis społecznościowy nadzieją Murdocha

News Corp., należący do Ruperta Murdocha koncern medialny, który w 2005 roku za 508 mln zakupił najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie MySpace, zamierza zintegrować go z internetowymi witrynami wydawanych tytułów prasowych.

Źródło: IDG.pl


Google ma 50% rynku wyszukiwarek w USA

Google sukcesywnie zdobywa amerykański rynek wyszukiwarek. W kwietniu obsłużył ponad 50 proc. z 5,3 miliarda zapytań.

Źródło: IDG.pl> Tag: , , , ,

Komentarze