29 maja 2006

Radio Maryja w wirze wojny internetowej?

W rozsyłanej do przypadkowych osób rzekomej reklamie Radia Maryja kryje się instalator konia trojańskiego. W sieci od dawna toczy się podziemna wojna propagandowa, pomiędzy obydwoma obozami sceny politycznej - analizuje Computerworld.

Treść rzekomej reklamy raczej nie zachęci do kliknięcia nikogo, poza zdecydowanymi miłośnikami Radia Maryja. List wygląda raczej tak, jakby intencją jego autora było właśnie zarażenie trojanem jak największej ilości osób z tej strony sceny politycznej.

Opisywany niedawno przez Computerword atak Młodzieży Wszechpolskiej to dziecinna igraszka, jeśli przyjrzeć się trendowi jakim jest znaczne nasilenie „oddolnych i społecznych" akcji dywersyjno-propagandowych, których ulubionym celem jest właśnie Radio Maryja, a które zaczęły się w ubiegłym roku po dojściu PiS do władzy.

„Trudno się oprzeć wrażeniu, że o ile skrajnie prawa strona cyberkonfliktu działa technikami raczej westernowymi, o tyle skrajnie lewa z wielką biegłością posługuje się metodami wypracowanymi jeszcze przez Służbę "A" (Dezinformacji) I Zarządu KGB ZSRR" - konkluduje Computerworld.

Źródło: Computerworld

> Tag: , , ,

3 komentarze:

GrivIN pisze...

Metoda ciekawa... Moge dodac, od strony technicznej, ze maile rozsylane byly przez botnet (czyli, w uproszczniu, komputery zainfekowane trojanami).

Wszystkim, ktorzy otrzymali lub otrzymuja spam oraz wiadomosci naklaniajace do instalacji szkodliwego oprogramowania, polecam aby przekazywali informacje o komputerach rozsylajacych tego typu niechciane tresci do abuse dostawcy internetowego szkodnika. Wiekszosc dostawcow natychmiastowo poczyni odpowiednie kroki.

Krzysztof Urbanowicz pisze...

Otrzymalem taka wiadomosc 17 maja:

„Bracia w wierze,
Członkowie Rodziny Radia Maryja!

Nasza strona WWW uległa gruntownej przemianie. Jesteśmy szczęśliwi mogąc
zaprezentować Wam owoc naszych wielomiesięcznych starań. Oprócz
dotychczasowych informacji na temat rozgłośni i Rodziny Radia Maryja, teraz
dostępne są w Internecie także aktualności z życia Ojczyzny oraz Forum
Przyjaciół Kultury, promujące światło nauki Chrystusa poprzez dialog i
świadectwo ludzi myślących.

Zapraszamy serdecznie:

http://www.radiomaryja.pl/

Redakcja serwisu WWW rozgłośni Radia Maryja"

Gdzie mam to zglosic?

Anonimowy pisze...

Do providera nadawcy. O ile pamiętam, to providerem dla RM jest GTS Polska.

Proszę sprawdzić w nagłówku, od kogo przyszedł mail.