Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które oferuje internet gratis

W Polsce jak w Europie? Tak, Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które oferuje, dzięki unijnym pieniądzom, internet gratis dla swoich mieszkańców. Wczoraj, w pierwszych godzinach po uruchomieniu dostępu, z sieci skorzystało 100 rzeszowian - donosi „Gazeta Wyborcza".

Rzeszowski ratusz zapowiadał, że jako pierwsze z darmowego internetu będą mogły skorzystać szkoły i urząd miasta. W ostatniej chwili zaszła zmiana. „Już w nocy pierwsi napaleńcy zalogowali się do systemu. Z rana mieliśmy 100 osób zalogowanych" - cieszy się, cytowany przez „Gazetę", Lesław Bańdur, dyrektor biura obsługi informatycznej i telekomunikacyjnej rzeszowskiego urzędu miasta.

W rzeszowskiej sieci internauta ma dostęp do najpotrzebniejszych i najprostszych usług, czyli przeglądania stron, sprawdzania poczty oraz wszelkich komunikatorów.

Sieć obejmuje 60%. powierzchni Rzeszowa, gdzie mieszka ok. 45 tys. osób serfujących po internecie.

„Zakładamy, że wszyscy naraz nie będą buszować w sieci. Zamknęliśmy pierwszy etap pracy przy sieci szerokopasmowej. Teraz oceniany jest nasz wniosek o środki unijne na drugi etap inwestycji. Staramy się o ponad 10 mln zł, dzięki którym z darmowego internetu będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec, a nie tylko mieszkający 200 metrów od nadajnika. Chcemy, aby drugi etap rozpoczął się na początku przyszłego roku" - wyjaśnia Bańdur.

Darmowa miejska sieç bezprzewodowego internetu jest nowością w skali kraju. Rzeszów jest pierwszym z dużych miast Polski, który dał mieszkańcom możliwość korzystania z darmowego internetu. Wcześniej był tylko podkarpacki Czudec.

Źródło: „Gazeta Wyborcza"

> Tag:

Komentarze

Anonimowy pisze…
czy takie przedsiewziecia sa aby uczciwe wobec przedsiebiorcow inwestujacych w uslugi dostepu do internetu?
Anonimowy pisze…
@trazyk: wydaje mi się, że darmowe usługi oferowane przez urząd miasta nie są aż takie dobre jak komercyjne.
Anonimowy pisze…
a pewnie, ze sa uczciwe! po prostu historia "przedsiebiorcom inwestujacych w uslugi dostepu do internetu" pokazuje srodkowy paluszek. najpierw rzeszow, a pozniej i gdansk, i warszawa. tak powinno byc. i tak bedzie juz wkrotce. nie ma odwrotu.