23 maja 2006

Wyszukiwarki Yahoo i MSN poprawiają swoją jakość

Dwaj główni konkurenci Google, Yahoo i MSN (Microsoft), zdecydowanie poprawili jakość swoich internetowych wyszukiwarek od roku - wynika z ostatniego badania francuskiego Le Journal du Net.

Redakcja Le Journal du Net porównała trzy serwisy w kilkudziesięciu testach. Dziennikarze notowali otrzymane wyniki w skali od 1 do 10.

Oceny Google, Yahoo i MSN są porównywalne:
  • 7,51 punktów - Google
  • 7,47 - Yahoo (+ 0,67 punkta w stosunku do 2005 r.).
  • 6,8 - MSN Search (+ 1,34 punkta w stosunku do 2005 r.).
PS. Od kilku miesięcy korzystam równolegle z trzech wyszukiwarek i stwierdzam, że najtrafniejsze odpowiedzi znajduje nowy serwis Yahoo. Jeden z czytelników sugeruje wyszukiwarkę Clusty, której nie znam. Testowałem natomiast wielokrotnie norweską wyszukiwarkę Sezam, ale nie polecam.

Zródło: Le Journal du Net

> Tag: , , ,

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jezeli chodzi o wyszukiwarki to polecam Clusty.com
Wyszukiwarka o tyle ciekawa że wyniki dzieli na kategorie.

Anonimowy pisze...

Juz nwielokrotnie przekonywalem sie, ze Yahoo sprawdza sie lepiej od Google, m.in. ze wzgledu na to, ze pod Google pozycjonuje wiecej osob i jest ono bardziej podatne na googlebombing (co skwapliwie wykorzystuja uzytkownicy systemow typu linkor).

Natomiast bardzo sobie chwale polskiego Szukacza - co prawda przy poszukiwaniach ogolnych wynikima slabe, ale jesli poszukuje sie wiekszych i dokladniejszych materialow (do opracowan, referatow, raportow etc.) i uzyje sie bardziej rozbudowanego zapytania, Szukacz.pl okazuje sie niezastapiony.

Anonimowy pisze...

a i z polskich dosc ciekawie zapowiada sie netsprint szczegolnie ze jako jedyny ma wyszukiwarke polskich wiadomosci