30 czerwca 2006

Przegląd prasy 30.06.06

Artur Rojek prowadził katowicką „Gazetę Wyborczą”

Najważniejszy jest tekst o hospicjum i lepiej nie stawiać go obok krwawej historii o chomikach w zoo - zdecydował redaktor Artur Rojek, lider zespołu Myslovitz. Wczoraj z gwiazdy muzyki zamienił się w redaktora prowadzącego „Gazetę”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Stary nowy naczelny „Trybuny”

Nowym naczelnym „Trybuny” został Marek Barański. Ten sam, którego zwolniono z gazety rok temu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”Polskie puzzle Murdocha

Rupert Murdoch to żywy symbol globalizacji. Małą lokalną gazetę w Australii zdołał przekształcić w globalny koncern medialny wart dziś 58 mld dol.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”Marquard Media ukarany przez UOKiK

Wydający „Przegląd Sportowy” Marquard Media obniżył cenę gazety w województwie śląskim, gdyż walczył o czytelnika z tamtejszym „Sportem”. Urząd antymonopolowy uznał to za naruszenie konkurencji nałożył na wydawcę 1,9 mln zł kary.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”Indonezyjski „Playboy” pod sąd za niemoralność

Redaktor naczelny indonezyjskiego „Playboya” i pierwsza modelka pisma mogą trafić na dwa lata do więzienia za nieprzyzwoite zachowanie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”Etyka równie ważna jak zyski

Pracownicy Orkli Media zgodzą się na przejęcie firmy przez brytyjski fundusz Mecom. Ale tylko pod warunkiem, że Brytyjczycy zobowiążą się do przestrzegania wewnętrznego kodeksu wydawcy.

Źródło: „Rzeczpospolita”


Ulgi, ale tylko dla prawdziwych twórców

Naukowcy, artyści czy dziennikarze nadal będą mogli korzystać z wyższych, 50-procentowych, kosztów uzyskania przychodu. Ich ostre protesty przeciw propozycji byłej wicepremier Zyty Gilowskiej, aby je obniżyć do poziomu 20 i 10 proc., przyniosły rezultaty.

Źródło: „Rzeczpospolita”Kibice na Mundialu zapłacą 36,5 mln euro za roaming

Zagraniczni kibice, którzy pojechali do Niemiec na mistrzostwa świata w piłce nożnej, zapłacą operatorom telefonii komórkowej za roaming około 36,5 mln euro - powiedziała unijna komisarz odpowiedzialna za telekomunikację Viviane Reding.

Źródło: „Puls Biznesu”


David Hasselhoff... królem Internetu?

Popularność aktorów zależy od wielu czynników i bardzo często się zmienia. Próbując ją ocenić w oparciu o środowisko internautów można dojść do zaskakujących wniosków. Pewnie nikt by się nie spodziewał, że obecnie najbardziej popularnym wśród młodych Brytyjczyków aktorem jest... David Hasselhoff!

Źródło: „PC World Komputer”Brak komentarzy: