5 czerwca 2006

Przegląd prasy 5.06.06

Reuters znów zatrudnia dziennikarzy

Po trzech latach zwolnień największa agencja informacyjna na świecie znów zaczyna zatrudniać reporterów. W tym roku przyjmie ich około setki - poinformował dziennik „The Guardian”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Onet winduje wyceny internetu

Chociaż Onet nie zagrzeje już miejsca na giełdzie, jego kurs pozwala ocenić perspektywy podobnych firm obecnych na GPW. Takie spółki jak Interia, Travelplanet czy debiutujący wkrótce Bankier.pl są w podobnym stopniu uzależnione od sytuacji na polskim rynku internetowym.

Źródło: „Puls Biznesu”

Nowy naczelny Interfaksu w Polsce

Redaktorem naczelnym Interfax Central Europe został Preston Smith.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Brytyjscy i irlandzcy dziennikarze apelują o bojkot Yahoo

Związek zawodowy reprezentujący 35 tys. dziennikarzy w Wielkiej Brytanii i Irlandii zaapelował o bojkot produktów i usług amerykańskiej firmy Yahoo Inc., oskarżanej o wspomaganie władz Chin w zwalczaniu dysydentów.

Źródło: „Gazeta Prawna”


Tajemnicze przekazy w radiu i Internecie

Historia jak rodem ze szpiegowskich powieści z czasów „zimnej wojny” i wojen wywiadów. Kto publikuje i emituje w eter tajemnicze kody?

Źródło: IDG.pl za „Computerworld”


35% internautów tworzy internet

48 milionów Amerykanów to twórcy internetowych treści. Innymi słowy prowadzą bloga lub stworzyli własną stronę internetową dla siebie lub rodziny i znajomych, dzielą się prywatnymi zdjęciami czy wideo lub umieszczają w internecie swoje opowieści czy wiersze. Im szersze pasmo, tym większa chęć do internetowej aktywności.

Źródło: Internet Standard> Tag: , , , , , ,

Brak komentarzy: