20 września 2006

Bauer wydaje jutro nowy tygodnik dla kobiet

Zmiany w segmencie magazynów people. Axel Springer zamyka plotkarski dwutygodnik „Na Żywo", a Bauer wydaje jutro nowy kobiecy tygodnik poradniczo-rozrywkowy „Świat & Ludzie".

„Świat & Ludzie" ukazuje się w objętości 48 stron, cenie 1,30 zł i nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy.

Wydawca liczy na sprzedaż około 200 tysięcy egzemplarzy.

W portfelu wydawniczym Bauera „Świat & Ludzie" plasuje się obok tygodników „Życie na Gorąco", „Twoje Imperium" i „Rewia".

Redaktorem naczelnym tygodnika Świat & Ludzie jest Paweł Zapała (poprzednio pracował w „Życiu Warszawy").

Bauer precyzuje w komunikacie prasowym, że:
„Świat & Ludzie" to pierwsze na polskim rynku pismo rozrywkowo - poradnicze z rozbudowanym (20 kolumn) działem poradniczym, poświęconym głównie zdrowiu i urodzie. Po raz pierwszy także w tym segmencie poszerzono (aż do 9 kolumn) dział Podróże, składający się z części opisowej, ilustrowanej z dużym rozmachem doskonałej jakości materiałem fotograficznym i poradnikowej, prezentującej czytelniczkom dostosowane do ich możliwości finansowych wakacyjne i weekendowe propozycje urlopu w Polsce i za granicą".

„Świat & Ludzie" promowany będzie w telewizji (TVP1, TVP2, Polsat, TVN i TV4), w tytułach Wydawnictwa Bauer, w hipermarketach Tesco, w sieci Żabka, w punktach patronackich Kolportera oraz w kioskach Ruch. Za zakup mediów odpowiada Mediaedge:Cia.

Źródło: Bauer

> Tag: , , ,

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

To jeszcze pozostaje dla rownowagi dodac, ze Axel Springer zamknal "Na Zywo" ...

Swoja droga zastanawiam sie nad tym, czy w dobie lecacej na leb na szyje w dol sprzedazy magazynow opinii, tabloidy w takim stylu jak bauerowski sa jedyna przyszloscia dla prasy ?

Jesli tak, to coz ... troche zal ....