29 października 2006

Francja: Wydawnictwo Bayard uruchamia blog wydarzeniowy na Wszystkich Świętych


Z okazji Wszystkich Świętych, francuska grupa prasowa Bayard, wydawca m. in. katolickiego dziennika „La Croix", tygodnika „Le Pelerin" i wortalu Croire.com, uruchomiła blog wydarzeniowy o śmierci i o świątecznych zwyczajach.

Blog Toussaints (Wszystkich Świętych) jest pisany przez cztery osoby:
  • Sophie de Villeneuve, redaktor naczelną wortalu Croire.com
  • René Poujol, dyrektora redakcji „Pèlerin",
  • Jean-Luc Pouthier, dyrektora redakcji magazynów „Le Monde de la Bible" (Świat Biblii) i „Croire Aujourd’hui" (Wierzyć dziś),
  • ojca Jacques Nieuviarts, biblistę.

Wpisów jest zaledwie kilka, ale czytelnicy już je komentują. Na blogu zajawiony jest raport nt. Wszystkich Świętych opublikowany w Croire.com i „Pelerin", z odsyłaczami m. in. do forum.

W taki oto prosty sposób wydawca promuje jednocześnie 3 swoje produkty: dwa papierowe i jeden internetowy. Ich tytuły figurują w prawym gornym rogu winiety tytułowej bloga (zdjęcie u góry) ilustrowanej fragmentem zdjęcia z okładki bieżącego wydania „Pelerin" (zdjęcie obok). To przykład na mądrze zaplanowaną synergię między produktami print i online.

Katolicki Bayard nieźle sobie radzi na rynku prasy francuskiej, choć wierzących i praktykujących katolików jest w tym kraju jest jak na lekarstwo, podczas gdy w Polsce jest dokładnie odwrotnie.

W naszym kraju, kościoły są pełne, w przeciwieństwie do Francji, ale jedynie „Głosowi Niedzielnemu" i „Tygodnikowi Powszechnemu", nie mówiąc o trudno katalogowalnym zjawisku Radia Maryja, udaje się utrzymać mocną pozycję na rynku prasowym. Z tego rynku zszedł niedawno zapowiadany jako chadecki tygodnik „Ozon".

> Tag: , , , , , , ,Brak komentarzy: