„The Washington Times" zamienia już 95% swoich informacji online na pliki audio

Wszystkie teksty zespołu redakcyjnego „The Washington Times"i część depesz agencji Associated Press są dostępne w formacie MP3 i mogą być odsłuchiwane na iPodach oraz innych odtwarzaczach tego typu. Redakcja zamienia już 95% swoich informacji online na pliki audio.

Artykuły są automatycznie tłumaczone na format MP3. Nie czyta ich człowiek, ale automat z komputera. Dostawcą tej usługi jest News Worthy Audio.

Dzięki tej usłudze - namiastce stacji radiowej, „The Washington Times" zamierza dotrzeć do zabieganych czytelników, którzy nie mają czasu, by otworzyć gazetę. Bob Adkins, dyrektor wydań internetowych dziennika, podkreśla, iż to czytelnicy sami o to prosili. Niektorzy z nich są nieraz tak zajęci, że nie mają czasu na kupno gazety, potrzebują więc informacji na różnych platformach.

To prawda, że monotonny głos robota to nie to samo co dźwięczne basy prezenterów wieczornych wiadomości. Jakość nagrania wystarczy jednak na szybkie odsłuchanie tekstu, a o to właśnie chodzi.

> Źródło: Editor and Publisher, Paid Content (via Editors Weblog)

> Tag: , , , . , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Prosze zauwazyć, że IDG ma taką usługę od pewnego czasu - nazywa się Audiobot - i czyta każy materiał
Anonimowy pisze…
Również na coraz większej ilości zagranicznych blogów (anglojęzycznych) dostępne są funkcje odczytywania wpisów przez automaty.