Czy webdesignerzy serwisu dziennik.pl zainspirowali się designem stron internetowych niemieckiego tygodnika „De Spiegel" sprzed kilku lat (na zdjęciu powyżej)?
Podobieństwo jest zaskakujące: czerwony kolor na lewej palecie nawigacyjnej i na poziomej belce, logo serwisu w lewym rogu, układ materiałów na stronie...
Nie rozumiem tylko jaki sens ma kopiowanie starych wzorów. Nie lepiej było oprzeć się na nowych stronach spiegiel.de (na zdjęciu poniżej), albo po prostu stworzyć własną, oryginalną grafikę?
> Tag: media, prasa, dzienniki, dziennikarstwo, informacja, internet, wideo, podcast, web2.0, Springer
Komentarze
naprawdę, jest pan bardzo łagodny...;-)
Tylko czemu za wzór przyjmuje się coś tak brzydkiego?
strasznie mnie dziwi to poruszenie i nadmiar czasu poswiecony na analizy
oto moja impresja ktora bynajmniej w te goraczke analiz sie nie wpisuje
http://blog.infoguru.pl/?id=196&src=www
Podobieństwo jest zaskakujące: czerwony kolor na lewej palecie nawigacyjnej i na poziomej belce, logo serwisu w lewym rogu, układ materiałów na stronie Jussi Hirvelä, Finskje Branding guru.
Nie rozumiem tylko jaki sens ma kopiowanie starych wzorów. Nie lepiej było oprzeć się na nowych stronach (na zdjęciu poniżej), albo po prostu stworzyć własną, oryginalną grafikę?
się DZIENNIK na czołowkę polskich mediów. Takie pismo zawsze będzie
bliźej wyborców tymbardziej po kosz
marnych latach zakłamania w Polsce
Duźa część obecnych mediów zamiast uczestniczć w krztałtowaniu opinii publicznej prawdą,to sieje zamęt i nieprawdę. Ludzie to monitorują.