Google kupuje serwis wiki Jotspot umożliwiający wspólną pracę online wielu osób

Szaleństwo świątecznych zakupów w internecie. Po kupnie, dwa tygodnie temu, największego na świecie serwisu wideo, YouTube, za 1,65 mld dolarów, Google dorzucił wczoraj do swojego koszyka nowy nabytek: JotSpot.

To mały serwis Web 2.0 oferujący szereg aplikacji biurowych online, w tym kalendarz i hosting zdjęć (prezentacja wideo). Ale najcenniejszą z nich jest dla Google aplikacja wiki umożliwiające wspólną pracę wielu osób przy tworzeniu dokumentów, na tej samej zasadzie co Wikipedia.

Prestiżowy blog Techcrunch uznał - stworzony w 2003 r. za 100 tys. dolarów - Jotspot za najlepsze narzędzie wiki dla firm. Dlatego konkurent Google, Yahoo krążył wokół tego startup'u od kilku miesięcy. Google ubiegł go, nie wiadomo jednak ile zapłacił za Jotspota.

Jotspot, ze swoim minimalistycznym designem, prostymi i intuicyjnymi funkcjami, pasuje do Google i jego filozofii. Jest idealnym rozwiązaniam dla małych i średnich firm, które chcą szybko stworzyć sobie intranet i extranet.

Zakup Jotspot wpisuje się w strategię wszechobecności w sieci, którą Google realizuje z godną podziwu determinacja. Nowe narzędzie, jakim jest wiki Jotspot, wzbogaci budowaną przez Google serię aplikacji biurowych online, które przypominają i konkurują ze znanymi programami Word, Power Point i Excel z pakietu Office Microsofta.

W marcu br. Google kupił Writely, najlepszy edytor tekstu online, coś w rodzaju Worda. Writely, na którym piszę moje teksty na blog, już zmienił nazwę na Google Docs & Spreadsheets, co czeka prawdopodobnie i Jotspot.

Źródło: Techcrunch, Reuters

> Tag: , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Mała poprawka co do Writely - ten edytor nie został kupiony przez Google, ale przez nich stworzony od samego początku.

--
Pozdrawiam
Adrian z Zespołu e-linux.pl
Anonimowy pisze…
Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.