Linki 10.11.06

 • Jak ewoluuje polityczna blogosfera w Polsce
  Od kilku miesięcy obserwujemy bezprecedensowy wysyp blogów prowadzonych przez polityków. Zapewne wiele z nich powstało na potrzeby kampanii samorządowej. Na pewno przełomowy okazał się blog byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza (PiS), który wszak uchodzi za mistrza politycznej autopromocji. Gdy zaś za blogowanie wziął się kolejny ekspremier - Waldemar Pawlak (PSL) - stało się jasne, że oto moda na blogi sięgnęła wyżyn polskiej polityki. Że po prostu blogowanie staje się elementem politykowania.
  > Źródło: blog „Piąta Władza
  > Tag: , , , ,
 • „The Sun" i „Five" wabią reporterów-amatorów
  Oba media rozpoczynają olbrzymią kampanię skierowaną do widzów i czytelników, namawiając ich do przesyłania własnych produkcji audiowizualnych, czy tekstowych i gwarantują zapłatę w przypadku wykorzystania. To nowość w dużych mediach brytyjskich, które co prawda korzystają z user-generated content, ale zazwyczaj bez zapłaty. BBC nie płaci, ale też pozwala zachować autorom prawa autorskie. The Sun i Five będą te ostatnie kupowały płacąc za materiał.
  > Źródło: blog UK:PL
  > Tag: , , , , , ,
 • TVP i TVN odmawiają emisji spotu PO
  "Musimy być uczciwi, uczciwi i jeszcze raz uczciwi" - to słowa premiera Jarosława Kaczyńskiego wykorzystane w spocie PO i zestawione z fragmentem "taśm Renaty Beger", gdzie Adam Lipiński z PiS rozważa możliwość zabezpieczenia zobowiązań wekslowych posłów Samoobrony przez sejmowy fundusz. Emisję filmu PO wykupiła w TVP, Polsacie i TVN.
  > Źródło: „Gazeta Wyborcza"
  > Tag: , , , , ,
 • Czy telewizja publiczna zastrajkuje? Zakładowa "Solidarność" TVP dała prezesowi Bronisławowi Wildsteinowi czas do poniedziałku. Jeśli zarząd nie spełnieni jej żądań, zapowiada strajk ostrzegawczy.
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: , ,
 • „Gazeta Pomorska" wydzieliła dział online
  W redakcji "Gazety Pomorskiej" (Gazeta Pomorska Media) powstał dział online. Troje dziennikarzy pracujących w tym dziale aktualizuje stronę internetową ”Gazety Pomorskiej”. Współpracują z nimi dziennikarze sieci Radio Gra, która także należy do wydawcy ”GP”. Dostarczają oni w godzinach porannych materiały na stronę.
  > Źródło: „Press"
  > Tag: , , , , ,
 • Wpadki brytyjskich dziennikarzy
  Brytyjska prasa ostro skrytykowała Lecha Kaczyńskiego, który podczas wtorkowej konferencji prasowej z premierem Tonym Blairem miał nazwać "nieudacznikami" część Polaków, którzy przyjechali na Wyspy w poszukiwaniu pracy.
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: , , , , ,
 • Dziennikarze krytykują kolegę
  Niemal wszyscy dziennikarze Radia Kraków poparli zwolnienie z pracy ich kolegi Miłosza Horodyskiego. W liście otwartym zarzucili mu nierzetelność, manipulowanie faktami i zaangażowanie w kampanię wyborczą PiS. Ujawnili, że bez zgody szefów Horodyski nagrywał w radiu reklamówki kandydatów na radnych tej partii. We wtorek stacja nie puściła jego audycji o kandydatach na prezydenta miasta (niezależnym Jacku Majchrowskim i Tomaszu Szczypińskim z PO). Okazało się, żona dziennikarza startuje w wyborach na radną z listy PiS.
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: , , , ,
 • Telefonia Dialog rozpoczyna ostrą walkę o klientów zainteresowanych szybkim Internetem
  > Źródło: „Gazeta Wyborcza"
  > Tag: ,
 • Second Life gets newspaper crazy
  This December, the Internet virtual community Second Life will have its very own tabloid. The site created in 2003 is an online world where people can make characters called avatars that live, play, and buy things within Second Life’s Internet borders. Now, Axel Springer, the publisher of Germany's top-selling Bild newspaper, plans on creating a weekly gossip tabloid about avatars for site users.
  > Źródło: Editors Weblog
  > Tag: , ,
 • US and UK: Local papers circulation numbers on the rise
  As many national newspaper circulation numbers continue to drop, media watchers have been touting the advantages of local newspaper coverage. Recent examples from the US and the UK demonstrate that the trend towards local is not all hot air.
  > Źródło: Editors Weblog
  > Tag: , , ,
 • Election day confirms blog credibility
  New media are gradually confirming their status as credible news sources, and firmly establishing themselves in the political and news landscape. At the head of these new media, blogs and bloggers, who profited from the US midterm elections.
  > Źródło: Editors Weblog
  > Tag: , , , ,

Komentarze