Wybory 2006 na gazeta.pl* to najlepszy serwis wyborczy online w Polsce


Spoty wideo, sylwetki kandydatów, niezbędnik głosującego, najnowsze wyniki badań - to tylko część bogatej oferty informacyjnej w serwisie wyborczym Wybory 2006 portalu Gazeta.pl. Ten serwis zdecydowanie wyróżnia się na tle internetowego skansenu polskich gazet, stacji radiowych i telewizyjnych.

Na lewej szpalcie, bieżące informacje i sylwetki kandydatów z całej Polski, od Bialegostoku do Zielnej Góry.
Redakcja porównuje kandydatów miasto po mieście. Mrówcza praca, ale rezultat jest niesamowity. A w niedzielę 12 listopada w serwisie odbędzie się wieczór wyborczy, podczas którego zaprezentowane zostaną m. in. sondażowe wyniki wyborów.

Serwis Wybory.pl jest klasą sam dla siebie. Jest przejrzysty, funkcjonalny, zrobiony profesjonalnie i z rozmachem, do jakiego przyzwyczaiła nas już „Gazeta Wyborcza".

Dla porównania dystansu jaki dzieli w internecie „Gazetę Wyborczą" od innych mediów, proponuję zajrzeć na strony innych gazet, stacji radiowych i telewizyjnych (uwaga, to prawdziwy szok cywilizacyjny):
  • staromodne, smutne jak drzwi więzienia strony „Rzczpospolitej" (nowy serwis ma być uruchomiony lada dzień).
  • stronę-wizytówkę „Dziennika" (gazeta popełniła ten sam błąd co „Nowy Dzień" startując bez serwisu informacyjnego online, a zapowiadany super-portal jest ciągle w trakcie prac).
  • strony tabloidów: „Fakt" i „Super Express" (obie gazety nie zauważyły, że ich czytelnicy też czytają w internecie).
  • strony gazet regionalnych, też z innej epoki: „Gazeta Lubuska" (Mecom, ex-Orkla Press) i „Dziennik Bałtycki" (Polskapresse).
  • strony stacji radiowych: Radia Zet, RMF FM
  • strony stacji telewizyjnych: TVN, TVP

Co Państwo o tym myślicie?

* Pierwotnie tytuł brzmiał: „Wybory 2006 Gazety Wyborczej to najlepszy serwis wyborczy online w Polsce". Kilku internautów zwrociło moją uwagę na fakt, iż „ Portal gazeta.pl, to nie Gazeta Wyborcza - tak, jak Onet to nie TVN". Zmieniłem tytuł, bo to są rzeczywiście oddzielne redakcje. Ale brak poczucia, że gazeta.pl i „Gazeta Wyborcza" to jedno, jest zastanawiający. Wiem, że redakcja gazeta.pl jest w stanie zrobić fantastyczne rzeczy. Ale porównanie z Onetem i TVN jest błędne. Onet może istnieć bez TVN, a TVN może istnieć bez Onetu. A czy gazeta.pl może istnieć bez „Gazety Wyborczej"?

> Tag: , , , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Wszystko bardzo fajnie, tylko to nie jest serwis Gazety Wyborczej.
Anonimowy pisze…
Portal gazeta.pl, to nie "Gazeta Wyborcza".
- tak, jak Onet to nie TVN
Anonimowy pisze…
chciałbym zauważyć, że więszkość codziennych informacji z Dziennika Bałtyckiego (i kilka z Gazety Wyborczej - Trójmiasto) znaduje się na portalu trojmiasto.pl
Nie wiem czy się nie mylę, ale Dziennik podpisał chyba kiedyś jakąś umowę z portalem, i na początku stronę chyba właśnie trojmiasto.pl im robiło. Ale naprawdę nie pamiętam.
Można też zauważyć że Wyborcza posiada wiele innych regionalnych dodatków, i są one w sieci na stronie gazeta.pl

Co do innych regionalnych stron to drastyczna zmiana na plus zaszła na stronie gazety toruńskiej - Nowości (http://www.nowosci.com.pl/).