Aktualności Second Life na wideoOto pierwszy francuski videocast o Second Life, słynnym serwisie społecznościowym, mieszance MySpace, Live messenger, gry wideo Sims i gry World Of Warcaft, w którym mieszka już ponad 3 mln wirtualnych postaci. To te postaci, tzw. awatary, tworzą i rządzą Second Life, według definicji jego twórców z Linden Labs.

Videocast został nakręcony przez blog Second Life Observer.

> Źródło: Second Life Observer
> Tag: , ,

Komentarze

dfdf pisze…
To o czym pan pisze to videocast. Podcast to typ publikacji dźwiękowej, nie video ;) Błędem jest nazywać podcast video. To tak jakby powiedzieć radio telewizyjne...
- Jacek

Dziekuje, wiem, ze to videocast. Nie chcialem wprowadzac zbyt wielu trudnych slow. Juz samo slowo podcast nie jest dla wszystkich zrozumiale. Ma Pan jednak racje, videocast to videocast,po prostu.
Anonimowy pisze…
Second Life z definicji rządzą nie awatary, tylko firma Linden Labs, która kontroluje ekonomię wirtualnego świata, a przede wszystkim jego serwery - w każdej chwili może wyciągnąc przysłowiową "zatyczkę".

Myślę też, że nazywanie Second Life serwisem "społecznościowym" zbyt rozmywa tę kategorię, która jest zresztą fatalnym tłumaczeniem nazwy "social networking site", (którą warto zachować dla serwisów takich jak grono, myspace, linkedin, itp). Second Life wyroznia formula odbiegajaca od formuly typowej gry MMORPG - ale na poziomie interfejsu niczym specjalnie nie zaskakuje. SL oferuje "przeżycie" - gdyby pod tym kątem rozróżniać serwisy - zupełnie różne niż np. wspomniane Myspace.
Anonimowy pisze…
Oj, cos mi sie wydaje, ze za duzo tu teorii...
Po co nam ona potrzebna do szczescia?
Kolega Jacek najwyrazniej pilnie studiuje dziennikarstwo na panstwowej uczelni, w ktorej juz zaczeli rozrozniac podcasty i wideocasty, dla pozorow bycia na bierzaco. Ale Amerykanie nie uzywaja nazwy "videocast", wola "video podcast", bo wygodniej i fajniej brzmi, w czym nie bez znaczenia praca piarowcow Apple'a. Odsylam do masy video podcastow w iTunes.
Redaktor Alek koniecznie chce szufladkowac. Ale po co? Szufladkowanie zostawmy "Studiom Medioznawczym", a nie "Polityce".
Anonimowy pisze…
Niestety ani słowa nie zrozumiałem z tego materiału nie zrozumiałem. Szkoda, że nie chciało się wersji angielskojęzycznej komuś zrobić.
marcelo nogal pisze…
Other animation in Sl
http://www.youtube.com/watch?v=JI1W-ytGRVE
Short animation of the poesy "Ismália" the book "Dona Mística -- 1899 (Mystic Lady)" by Symbolism Brazilian poet Alphonsus Guimaraens, made in Second Life game, with voice narrative by Paulo Autran, adaptation by Nogal Merlin.