4 stycznia 2007

Polskapresse chce wydać z Orklą nowy ogólnopolski dziennik

Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna", między wydawnictwem Polskapresse a brytyjskim funduszem Mecom, który przejął tytuły Orkla Press Polska, trwają rozmowy w sprawie wspólnego wydawania dzienników regionalnych.

Na bazie tytułów wydawanych przez oba koncerny miałby powstać nowy ogólnopolski dziennik. Może on zadebiutować w drugiej połowie tego roku - informuje autor artykułu, Michał Fura.

Jak pisze „Gazeta Prawna", dziennik ten mógłby mieć nakład w wysokości 800 tys. egz., co oznacza, iż „może [on] wstrząsnąć rynkiem i zagrozić pozycji Agory, która wydaje 'Gazetę Wyborczą', i Axel Springer Polska, wydawcy 'Dziennika' i 'Faktu' ".

Polskapresse wydaje 8 dzienników regionalnych o łącznej miesięcznej sprzedaży 400 tys. egz.

Media Regionalne, poprzednio Orkla Press Polska, wydają 12 dzienników regionalnych o łącznej miesięcznej sprzedaży 360 tys. egz.

Zródło: „Gazeta Prawna"

> Tag: , , ,

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

W sumie to kroki podejmowane przez Mecom (jak np. falowe redukcje zatrudnienia - czyli po prostu ciecie kosztow, zeby jak najwiecej jeszcze wycisnac z firmy) swiadczyly o tym, ze przygotowuja ja na sprzedaz. Jezeli tylko UOKiK tego nie zakwestionuje, to uwazam ze jest najlepsze posuniecie ze strony Polskapresse z mozliwych. Idealne rozwiazanie dla ogolnopolskiego projektu.

Anonimowy pisze...

800 egzemplarzy nakładu? To na pewno wstrząśnie rynkiem ;-)

Anonimowy pisze...

Widać, że dziennikarze Gazety Prawnej czytają Piątą Władzę :)
http://5wladza.blogspot.com/2007/01/polskapresse-poknie-media-regionalne.html