29 stycznia 2007

YouTube będzie płacił autorom klipów wideo od kliknięcia

YouTube będzie płacił autorom klipów wideo od kliknięcia - ogłosił Chad Hurley, jeden z założycieli tego największego na świecie serwisu do dzielenia się wideo, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, w Szwajcarii.

Model biznesowy YouTube, lidera segmentu wideo z ponad 100 milionów wideo oglądanych dziennie, dostosowuje się do tego co proponują konkurenci: izraelski serwis MetaCafe i amerykański Revver.

MetaCafe proponuje swoim autorom wynagrodzenie w wysokości 100 dolarów za 20 tys. odsłon. Powyżej 2 milionów odsłon, mona zarobić nawet 10.000 dolarów. Do wprowadzenia podobnego systemu szykuje się też francuski DailyMotion.

Chad Hurley nie zdradził jak będzie funkcjonował cały nowy „system płac". Określił jedynie, że jest on przeznaczony dla autorów, którzy dysponują prawami autorskimi i którzy wykazali się kreatywnością.

Prawdę mówiąc, zasady nowego systemu przypominają program Video Ads stworzony przez Google, nowego właściciela You Tube. Oba mają ten sam cel: przyciągnąć jak największą ilość wartościowych autorów, którzy zwiększą ruch na stronach.

> Źródło: Neteconomie
> Tag: , , , , ,

Brak komentarzy: