Kiedy rzeczywistość dogania fikcję

Pamiętacie film science-fiction „Minority Report" z Tomem Cruisem? W kilku scenach korzysta on z ekranu dotykowego, na którym przesuwa rękami obrazy 3D.

Firma Perspective Pixel już stworzyła taki ekran (wideo). Jestem pod wrażeniem, bo rzeczywistość chyba coraz szybciej dogania, a nawet przegania fikcję. Ciekawe czy to da się zastosować w mediach?

To nie pierwszy raz kiedy jakiś przedmiot high-tech wymyślony przez twórców filmu staje się faktem. W innej scenie, Tom Cruise wchodzi do metra, gdzie jeden z pasażerów czyta gazetę z automatycznie aktualizującymi się informacjami i zdjęciami. To też już istnieje.

Francuski dziennik ekonomiczny „Les Echos" rozpoczął na początku tego roku zapisy na e-gazetę w formie plastikowej kartki, która będzie bezprzewodowo łączyć się z internetem za pomocą technologii Wi-Fi, Bluetooth lub komputera.

> Źródło: FastTV (via Media Cafe)

> Tag: , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Ciekawym kiedy wreszcie będę mógł się teleportować do najbliższej piekarni po świeże pieczywo ;o
Anonimowy pisze…
Hadret: po co się teleportować - przecież piekarnia mogłaby twoje zamówienie teleportować do Ciebie :D
Anonimowy pisze…
Cholibka, masz rację :D To by dopiero była jazda ;)
Anonimowy pisze…
mała poprawka. Produkt Perspective Pixel to interfejs działający na kompletnie innej zasadzie - tzw. ekran multidotykowy. Nie jest też pierwszym tego rodzaju - raczej ma być pierwszym sprzedawanym komercyjnie.

Co do interfejsu z Raportu Mniejszości - nie był tak całkiem zmyślony już na etapie filmu. "Manipulator bezprzewodowy" po raz pierwszy został wmontowany prawdopodobnie w zegarek - jeszcze w 2001 roku. Twórcy znanego filmu skorzystali natomiast z propozycji naukowca z MIT, który zajmował się możliwościami interfejsu opartego na gestach już wcześniej...


Na temat:
Raport Mniejszości - historia pewnego interfejsu
Przyszłość interfejsów - ekran multidotykowy

ukłony

eof @ offline.pl