„Gazeta Wyborcza" uruchamia „Lustracyjny przegląd blogów"


„Gazeta Wyborcza" uruchomi dziś o godz. 18.00 nowy blog pt. Lustracyjny przegląd blogów. Lustracja blogerów raczej nie obejmuje, więc „Wyborcza" postanowiła sama „zlustrować" co blogerzy piszą na temat, który wywołuje tyle emocji.

Znakomita inicjatywa, pod warunkiem, że pokaże różne punkty widzenia, co obiecują autorzy:

„Z równą rzetelnością będziemy lustrować zarówno blogi 'za' jak i blogi 'przeciw' " - piszą autorzy bloga w pierwszym wpisie.

Blog pisać będą dziennikarze działu krajowego „Wyborczej" i blogerzy: Rafał Kalukin, Dominik Uhlig i Paweł Wroński. Prowadzą blogi, a do lustracji stosunek mają różny - czytamy na blogu.

„Gazeta Wyborcza" zdecydowanie zaangażowała się informację i publicystykę nt. lustracji. Na stronie głównej jej serwisu internetowego znalazłem ciekawie opracowany i kompletny - bo cytujący różne źródła - raport Lustracja dla wykształciuchów.

To z tego serwisu dowiedziałem się na przykład o tekstach pt. „Dziennikarze za lustracją" z „Dziennika" (którego prawie nie czytam) i z „Rzeczpospolitej" (której strony internetowe są tak skomplikowane, że nie nadają się ani do czytania, ani do oglądania).

> Tag: , , , , ,

Komentarze

Unknown pisze…
Głowę gaję że nie będzie obiektywnie. Gazjeta dawno już zapomniała co znaczy słowo "obiektywnie"!