31 marca 2007

Przegląd prasy 31.03.07

 • Osoba prowadząca stronę internetową odpowiada za zamieszczane na niej treści, nawet gdy nie zarejestrowała jej jako dziennik lub czasopismo. Jeśli ktoś narusza prawo, np. pomawiając inną osobę na swej stronie internetowej, stosuje się do niego przepisy o odpowiedzialności w sprawach prasowych. Przesądza o tym art. 54b prawa prasowego, który wskazuje także na inne niż prasa środki służące rozpowszechnianiu informacji "niezależnie od techniki przekazu".
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: , , , , ,
 • Dziennikarze TVN blogują, bo muszą?
  Gwiazdom TVN nie chce się pisać blogów - tak internauci oceniają pierwsze dokonania platformy blogerskiej TVN24.
  > Źródło: Pardon.pl
  > Tag: , , , , ,
 • Nie będzie nowego luksusowego magazynu dla kobiet zapowiadanego na jesień tego roku. Wydawnictwo G+J Polska poinformowało w piątek, że zamyka projekt tytułu "One". Informacja zaskoczyła rynek i pracowników wydawnictwa. Zerowy numer "One" był już nawet prezentowany w domach mediowych. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", miał to być luksusowy tytuł przypominający brytyjskie magazyny dla kobiet. Miał konkurować z "Twoim Stylem" i "Panią" Wydawnictwa Bauer.
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: ,
 • Dlaczego „La Repubblica" kocha gadżety i kolekcje
  Kolekcje wydawnicze dodawane do dzienników mają sens, nawet jeśli połowa kupujących nie zajrzy do gazety - uważa szef marketingu włoskiego dziennika "La Repubblica", który wydaje kilkadziesiąt kolekcji rocznie. Kolekcja nie ma zwiększać zysku, ale przychody, a jej głównym zadaniem jest budowanie marki.
  > Źródło: „Rzeczpospolita"
  > Tag: ,
 • Trudne życie rosyjskiego wydawcy
  W Rosji powstaje coraz więcej tytułów prasowych, a reklamodawcy przeznaczają na nie coraz więcej pieniędzy. Jednak czytelników dzienników jest wciąż dziesięciokrotnie mniej niż tych, którzy nie sięgają po żadną gazetę.
  > Źródło: „Gazeta Wyborcza"
  > Tag: ,
 • Raport o stanie internetu przez komórkę w USA
  Tylko 5 mln Amerykanów korzysta z internetu przez telefon komórkowy.
  > Źrodło: 901am
  > Tag: ,
 • Powerset zdetronizuje Google?
  W San Francisco rozgrywa się internetowy wyścig. Nowo założona firma internetowa Powerset, która jeszcze w dużym stopniu pracuje potajemnie, chce zdetronizować Google przy pomocy nowej technologii wyszukiwania informacji w internecie. Pierwsi inwestorzy są nią zachwyceni.
  > Źródło: „Der Spiegel" (via „Gazeta Wyborcza")
  > Tag:
 • Nowy serwis rekomendacyjny Web 2.0
  Internauci głosują, jak na digg.com, na produkty, które lubią: http://iliketotallyloveit.com/
  > Tag: ,
 • Linkolekcja - nowy polski serwis, gdzie internauci dzielą się linkami
  Linkolekcja umożliwia tworzenie własnych kolekcji linków do ulubionych stron, a także odkrywanie interesujących miejsc w sieci, poprzez rekomendacje ludzi: http://www.linkolekcja.pl
  > Tag: ,
 • Blog Read/WriteWeb kontynuuje swoją serię o serwisach Web 2.0 na świecie
  > Tag: ,

Brak komentarzy: