22 kwietnia 2007

Francuscy blogerzy przestraszyli się wysokich kar i opublikowali wyniki wyborów po godz. 20.00

Chociaż raz miało nie być we Francji „politiquement correct". Internauci mieli poznać dzięki kilku blogerom wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich już o godz. 18.00, czyli na dwie godziny przed zamknięciem lokali wyborczych.

A było tak jak zawsze i to dopiero o godz. 20.00, zgodnie z prawem, Francuzi dowiedzieli się, że do drugiej tury przeszedł kandydat prawicy Nicolas Sarkozy (30% głosów) i kandydatka lewicy Segolene Royal (25,2%).

Żaden z blogerów, którzy odgrażali się, że przerwą ciszę wyborczą i powiedzą to, co instytuty badań już wiedzą ok. godz. 18.00, nie odważył się tego zrobić. Ryzyko było zbyt wysokie - za złamanie prawa grozi kara pieniężna do 75.000 euro.

Znany dziennikarz i bloger, Jean-Marc Morandini, który był jednym z prowodyrów całej „akcji nieposłuszeństwa", zrezygnował, gdyż nie chciał, jak tłumaczył na swoim blogu, we wpisie pt. "Ma décision définitive", „ponosić odpowiedzialności za wybór, którego dokonają Francuzi". „Jako odpowiedzialny obywatel i dziennikarz przestrzegający zasad etyki zawodowej nie opublikuję wyników wyborów o godz. 18.00".- napisał.

A ponieważ prawo francuskie nie obowiązuje za granicą, wiele mediów, głownie belgijskich i szwajcarskich, podało wyniki wyborów co najmniej na godzinę przed zamknięciem urn. Belgijski dziennik „Le Soir" już od 16.30 podawał na swoich stronach internetowych regularnie najpierw estymacje, a od 18.00 - wyniki głosowania. Szwajcarska Télévision suisse romande (TSR), na wszelki wypadek, podała newsa o godz. 19.00 tylko na swoim blogu.

> Tag: , , , ,

2 komentarze:

Unknown pisze...

Greetings admin I like your topic, after reading your article very helpful at all and can be a source of reference I will wait for your next article updates Thank you, for sharing

sex shop
sex shop semarang
obat memperbesar alat vital
obat pembesar penis
vimax asli
sex toys vagina senter
obat penggemuk badan semarang
obat kuat cialis

Unknown pisze...

Greetings admin I like your topic, after reading your article very helpful at all and can be a source of reference I will wait for your next article updates Thank you, for sharing

sex shop
sex shop semarang
sex toys semarang
alat pembesar penis
vimax asli
obat kuat semarang
boneka sex full body
obat perangsang wanita semarang