23 czerwca 2007

Mój Firefox coraz częściej zwalnia i zawiesza się

Mój Firefox coraz częściej zwalnia i zawiesza się. Dzieje się tak kiedy otwieram 3-4 rzędy zakładek, a w takiej konfiguracji zazwyczaj pracuję. Musiałem resetować go dziś kilkakrotnie, co i tak nic nie dało. Nie sposób było nic napisać, ani opublikować.

W końcu przerzuciłem się na Safari i pojawił się nowy problem. Platforma Blogger, na której znajduje się ten blog, wyświetla tylko niektóre funkcje edytora blogowego.

Dlaczego Firefox zwalnia? Czy jest jakiś sposób, by tego uniknąć?

> Tag: , ,

10 komentarzy:

Z. pisze...

Proponuję dodać do konfiguracji (wpisujemy about:config w okno adresu, a następnie prawym na oknie które nam się pokaże i wybieramy Dodaj Ustawienie -> Typu Łańcuch)
jako nazwa nowego ustawienia:
browser.cache.memory.capacity
jako wartość:
30000

Firefox bardzo często zwania z powodu ilości zjadanej pamięci, trzyma w RAMie większość oglądanych stron, aby można było szybko do nich wrócić, ale niestety bywa to zabójcze dla jego działania.

Jeśli to nie pomoże to przyczyny szukałbym jeszcze w zainstalowanych dodatkach.

Pozdrawiam

daromar pisze...

ja bym proponował założyć nowy profil
i przenieść zakladki i reszte ze starego wiecej o profilach na wiki mozilla.pl

micio pisze...

panie Krzysztofie, miałem identyczny problem. Jak się okazało po wnikliwej analizie, cały Firefox psuł się przez jednego z zainstalowanych pluginów - polecam sprawdzić tą opcję :).

riddle_ pisze...

A ile RAM Pan posiada? Im więcej tym lepiej - jedyna rada która działa na 100%. U mnie po upgrade zaczął śmigać, ale zajmuje czasem nawet po 800MB.

Marcin pisze...

to mi ludzie mówią, że sobie za dużo na bloga nawklejałem widzetów, ale w porównaniu z tym, co tu jest, to ja nic nie mam. nic dziwnego, że przeglądarki zwalniają.

Anonimowy pisze...

no ten blog zwalnia strasznie z powodu 'roznosci' w pasku po lewej, choc prawda jest tez ze Firefox 2 w kwesti predkosci dzialania staje sie coraz gorszy... powaznie mysle o Operze, sprobowac nie zaszkodzi...

Krzysztof Urbanowicz pisze...

Serdecznie dziękuję wszystkim za dobre rady.

RAM-u mam w sam raz (chyba) + 1 GB.

1. Zwiększyłem pamięć na browser.cache.memory.capacity

2. Sprawdziłem wszystkie pluginy, niektóre odinstalowałem.

3. Widgety: kilka zlikwidowałem, resztę zostawiam.

Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Panie Krzysztofie, Firefox przy Operze to wóz drabiniasty przy Intercity. Zdecydowanie polecam - szybsza, bardziej stabilna i zdecydowanie bardziej intuicyjna obsługa niz FF.

Emi pisze...

Co do dynamicznej zawartości niniejszego bloga, to oprócz wyrzucenie mniej przydatnych widgetów, proponuję także zmniejszyć ilość notek na frontowej stronie. Jest w nich zbyt dużo wstawek z YouTube i SlideShare potrafi poważnie spowolnić działanie Macintosha

ffatman pisze...

Opera, zadnych wtyczek (no bo po co?), zakladki, multum zakladek, i 512MB i nic, "u mnie dziala".