Najgłupsza okładka roku 2007?

„Wprost", jak „Fakt", lubi od czasu do czasu sięgnąć dna. Ostatnie wydanie tygodnika z okładką, na której Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyciska braci Kaczyńskich do nagich piersi, budzi zniesmaczenie.

Ani to śmieszne, ani eleganckie, ani - co najgorsze - adekwatne do sytuacji. Tandetny fotomontaż w złym stylu, który ma wywołać skandal za wszelką cenę po to, by lepiej sprzedać tygodnik.

Obrzydliwa, prostacka, skandaliczna. Tak o okładce aktualnego numeru "Wprost" mówią DZIENNIKOWI znani dziennikarze i politycy. Redakcja tygodnika nie ma sobie nic do zarzucenia. Okładkowy fotomontaż nazywa satyryczną polemiką z niemiecką prasą drwiącą z braci Kaczyńskich" - czytamy na stronach Dziennik.pl.
Redakcja „Wprost" nie po raz pierwszy szokuje kontrowersyjnymi okładkami. Pamiętamy Matkę Boską Częstochowską w masce przeciwgazowej czy głowę Lwa Rywina w sedesie, ale ta ostatnia okładka to nowy rekord głupoty.
„To nie pierwszy niestosowny artykuł dziennikarzy 'Wprost' o polsko-niemieckich stosunkach" - czytamy [w opiniotwórczym dzienniku 'Die Welt']. W 2003 roku - przypomina gazeta - na okładce tygodnika pojawił się fotomontaż, na którym przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach w mundurze SS ujeżdża byłego kanclerza Gerharda Schrödera" - przypomina „Rzeczpospolita".
Z tej okazji obudziła się też Rada Etyki Mediów, stwierdzając dyplomatycznie, że okładka „Wprost” „przekracza granice dobrego smaku".

> Tag: , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
a PRZEDE WSZYSTKIM brzydka...
polecam też:
http://bogdan.wordpress.com/2007/06/27/rem-krytykuje-wprost-za-okladke/
kartoteka pisze…
Popieram i zgadzam się. A Pan Jencki z typową dla siebie ignorancją upiera się, że okładka jest dowcipna i zabawna. A słowa, że specjalnie wybrali ładną modelkę, ale nie bardzo szczupłą to już żenada.

Albo ja nie lubię wprostu, tak po prostu ;)
Anonimowy pisze…
Nie widze w tej okladce niczego oburzajacego. Chyba jest ono tak troche na wyrost, z obawy co powiedza Niemcy. Kaczynskich oklada sie blotem, ale jak robi sie dowcipna okladke z nimi i jest w to wmieszana Niemka, to wtedy podnosi sie larum.
Maciek Majewski
Emi pisze…
To zapewne niedlugo Wprost bedzie przeformatowany na tygodnik tabloidowo-bulwarowy.
Dlaczego nie. Jeden tygodnik opinii mniej. W sam raz na powrot Ozonu
Anonimowy pisze…
Rok się jeszcze nie skonczył, ale ta rzeczywiście może być najgłupsza. Wprost niestety często ma problem z okładką.
Anonimowy pisze…
Okładka jest oburzająca. Za coś takiego bym pozwała.
idziakinu pisze…
Okładka jest po prostu niesmaczna, i na pewno nie zabawna. Ma ośmieszać Niemców? Bardziej ośmiesza Polskę i braci Kaczyńskich... Nie mam nic przeciwko ośmieszaniu braci Kaczyńskich, ale ośmieszanie Polski szkodzi nam wszystkim.
Emi pisze…
Kolejna okladka (8 lipca) chyba dosc dobrze wpisuje sie w ten wprostacki tabloidowy trend:
http://tygodniki.press.pl/2007-07-02/wprost.jpg
Anonimowy pisze…
Domyślam się, że podstawowy cel został osiągnięty - zwiększyć sprzedaż, bo i chyba tylko o to chodziło.

Idziak: Dlaczego miałaby ośmieszać Polskę? Mało to u nas tygodników lepszych czy gorszych? Jeśli już ktoś się ośmiesza, to tylko Wprost.