Sprzedawca telefonów wzrusza miliony Brytyjczyków arią operowąPonad 2,3 miliony odsłon na YouTube, miliony wzruszonych Brytyjczyków, publiczność programu „Britain's Got Talent", brytyjskiej wersji „Idola", bijąca brawa na stojąco - aria operowa „Nessun Dorma" z „Turandot" Giacomo Pucciniego w wykonaniu sprzedawcy telefonów, Paula Pottsa zachwyciła wszystkich. Śpiewał tak cudownie, że w internecie zaroiło się od pytań o jego rzeczywistą tożsamość. Posłuchajcie sami.

Potts nie pobił jeszcze 22 mln odsłon ustanowionego na YouTube przez tajemniczego muzyka o pseudonimie „funtwo" w zeszłym roku. Genialny gitarzysta był anonimowy, grał z zakrytą twarzą Canon Johanna Pachalbela. Dziennikarze ustalili później jego tożsamość. Rekord YouTube (dziękuję przemkowi): Ewolucja tańca - ponad 50 mln odsłon.

Na YouTube błyszczał też czteroletni Igor z Gdańska oraz przepiękna Sandi Thom, która stała się dzięki internetowi nową gwiazdą wytwórni muzycznej Sony.> Źródło: YouTube

> Wiedzieć więcej:
YouTube, łowca talentów
Spiewała w internecie, teraz jest nową gwiazdą Sony
Czteroletni Igor z Gdańska nową gwiazdą YouTube

> Tag: ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
O Jaki rekord Panu chodziło? Ilości oglądnięć? Przecież 7,5milionów to ma film na 40 miejscu...

Poza tym „Britain's Got Talent" to raczej nie jest wersja Idola, to inny program...

Poza tym, klip do którego Pan linkuje: "funtwo" ma ponad 200tys.

Może chodziło o ten klip? Blisko 22,5 miliona

A najwięcej ma ten klip - Ewolucja tańca - ponad 50 milionów
Anonimowy pisze…
"Pytanie brzmi: czy Paul zataił przed jury i organizatorami swoją przeszłość, czy też prowadzący program zapomnieli opowiedzieć o tejże przeszłości nam – ogłupianym telewidzom, czy może organizatorzy znaleźli gdzieś na walijskiej prowincji ambitnego lecz niespełnionego śpiewaka i dogadali się co do ceny występu?"
(z wiadomości24.)
link u mnie; ale zaraz będzie wszędzie. i Faceta wykończą; a Telewizja -- nadal kwitnie... ech, Media [= duże! ;-]
@przemek

Dziękuję za link do funtwo (tych klipów jest wiele na YouTube) i do Evolution of Dance.