Marek Sowa nowym prezesem Agory

Marek Sowa zastąpi Wandę Rapaczyńską na stanowisku prezesa Agory. Akcje Agory zareagowały wzrostem - poinformowała gazeta.pl.

Głównym zadaniem Agory jest rozwój nowych technologii. Marek Sowa ma doświadczenie w tej dziedzinie - mówi Wanda Rapaczyńska, cytowana przez gazeta.pl.

„Zmiany - także zmiany pokoleniowe - są nie tylko normalne, ale wręcz konieczne. Zmiana przynosi nową energię, nowe pomysły, nowy impet. Pracuję w spółce już prawie 18 lat, a prezesem Agory SA jestem od momentu jej powstania, tzn. od 1998 r. To bardzo długo. Już czas na zmianę na mostku, bo Agora - która ma tak fantastyczną historię i osiągnięcia - potrzebuje jej, aby dalej rosnąć w siłę i prosperować w XXI wieku. - napisała w liście do pracowników ustępująca prezes Agory Wanda Rapaczyńska.
Myślę, że wybór Marka Sowy jest dobrą wiadomością dla Agora i złą wiadomością dla jej konkurentów. Po raz pierwszy w Polsce na czele dużego, multimedialnego wydawnictwa staje doświadczony specjalista od mediów elektronicznych i nowych technologii. Takich ludzi jest w Polsce jak na lekarstwo.

Można sie spodziewać, że Agora jeszcze bardziej odskoczy od swoich polskich konkurentów w biznesie internetowym, a może nawet zechce powalczyć o rynki zagraniczne, np. wschodnie.

> Źrodło: gazeta.pl

> Wiedzieć więcej:
Sowa – właściwa osoba na właściwym miejscu

> Tag: , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
1) Konkurencja sie cieszy bo Pan Sowa jest mistrzem autokreacji a nie dobrym managerem.

2) Nie piszcie, ze Agora jeszcze bardziej odskoczy od konkurencji zanim nie przeczytacie danych dot sprezdazy.

TJ
Anonimowy pisze…
Sowa od dawna odstaje od polskiej normy, stąd komentarze zawistników :) A wyniki Agory za pierwsze półrocze przeczytałam i są bardzo dobre.
mel